Instagram’ın Adı Instagram From Facebook Olarak Değişiyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Instagram’ın Adı Instagram From Facebook Olarak Değişiyor

0
 Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, ismini bağlı olduğu Facebook’un da ismini içerecek şekilde değiştiriyor. Uygulamanın yeni marka ismi Instagram From Facebook olacak.

Fotoğraf mikroblogu ve mesajlaşma uygulaması Instagram, son yıllarda insanların gözdesi haline geldi. Özellikle Facebook’u terk eden gençlerin yöneldiği bu uygulamanın ismi yakın zamanda değişecek gibi görünüyor.

Tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong, “Instagram, Instagram From Facebook denen yeni bir marka ismine sahip olacak.” derken bir de yenilenmiş markaya dair ekran resmi paylaştı.

Tersine mühendislik yapan Jane Manchun Wong Tiwiter sayfası :

https://twitter.com/wongmjane/status/1111427714920022019/photo/1

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamalarını daha kolay kontrol edebilmek ve daha kolay yönetebilmek için şirketin çeşitli departmanlarını birleştirmeyi planlıyor. 

 
Zuckerberg’in birleştirme planları arasında FacebookWhatsApp ve Instagram’ı tek bir platformda birleştirmek de var. 
 

Zuckerberg, uygulamalarında yer alan toplam 2.6 milyar kullanıcı için platformlar arası iletişim kurmanın yollarını arıyor.

Mart 2019 ayında Instagram kurucuları Kevin Systrom ve Mike KriegerSouth by South West Konferansı’nda konuşmuş ve geçtiğimiz yılın eylül 2018 ayında şirketten ayrılmalarının sebebi olarak, Zuckerberg yönetimindeki firmada özgürlüklerini kaybetmelerini göstermişti.

Wong, “Instagram kurucularından @kevin SXSW 2019’da Instagram’ın özerkliğinin azaltıldığından bahsetmişti. Ve yeni marka bunu gösteriyor.” diyor.

Konuyla ilgili olarak şu ana kadar ne Instagram ne de Facebook cephesinden bir açıklama gelmedi.

Kaynak  :  https://www.gadgetsnow.com/tech-news/instagram-to-have-a-new-branding-called-instagram-from-facebook/articleshow/68627728.cms

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap