Instagram’dan Twitter rakibi uygulama geliyor! İlk görüntüler
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

Instagram’dan Twitter rakibi uygulama geliyor! İlk görüntüler

0

 

Instagram, Twitter benzeri metin odaklı uygulamasını geliştirmeye başladı. Bir sosyal medya fenomeni ise projenin ilk görüntülerini paylaştı.

Meta, bir süredir Twitter benzeri yazı odaklı bir Instagram platformu üzerinde çalışıyor. Merkeziyetsiz olmayı hedefleyen bu platform aslında Instagram’ın dönüştürülmüş hali olacak. Son zamanlarda uygulamanın nasıl görüneceği ve ne zaman çıkış yapacağıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Twitter benzeri Instagram, Haziran’da çıkabilir


Sosyal medya fenomeni Lia Haberman tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Meta, Twitter rakibi uygulamada önemli bir yol katetti. Buna göre projeden “Instagram’ın sohbetler için yeni metin tabanlı uygulaması” olarak bahsediliyor.

Uygulamanın henüz Instagram’dan farklı bir ismi bulunmuyor, ancak proje ismi olarak “P92” veya “Barcelona” adıyla anılıyor. Aslında tamamen Instagram’a bağlı olarak çalışması bekleniyor. Kullanıcıların mevcut Instagram hesaplarıyla entegre olacak ve ayrı bir hesaba gerek duymayacak.

Buna göre Twitter benzeri uygulamada Instagram takipçi sayısı, kullanıcı adı, biyografisi ve doğrulama rozeti gibi temel profil öğeleri de yer alacak. Sızdırılan tasarım görsellerine göre Instagram’a benzer bir tasarım olduğunu söyleyebiliriz, ancak metin odaklı bir akış olacak.

Instagram’ın yeni uygulaması ayrıca kullanıcılara bağlantı, fotoğraf ve video ekleme desteği de sunacak. Twitter’dan farklı olarak gönderilere 500 karakter yazmak mümkün olacak. Uygulama, Instagram’dan farklı olarak birçok ayarı kullanıcıya bırakacak.

Twitter ile rekabet edecek uygulamanın ilk testleri Haziran ayında başlayabilir. Ancak Instagram’ın ana şirketi Meta, bu söylentiler hakkında henüz açıklamada bulunmadı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap