Instagram’dan Canlı Yayınlara ve Hikayelere Özel İki Yeni Özellik Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Instagram’dan Canlı Yayınlara ve Hikayelere Özel İki Yeni Özellik Geliyor

0

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram’a, iki yeni özellik geliyor. Yeniliklerden birisi canlı yayın odaklı olması, diğerinin ise Hikayeler ile alakalı olması bekleniyor.

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram; son birkaç aydır birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bu yeni özelliklerden birisi ise, canlı yayınlara bir ‘moderatör’ ekleme özelliği. Bu özellikle birlikte moderatörler yorumları, canlı yayına katılma isteklerini, soruları ve çok daha fazlasını devre dışı bırakarak canlı yayını açan kişilere bu süreç boyunca yardımcı olabilecekler. 

Buna göre, daha önceleri canlı yayını kaç kişinin yönetebileceği belli değilken; şimdi Instagram, yalnızca bir kişi olmaz üzere bir moderatörün size yardımcı olması için çalışmalar yapıyor. Bir mühendis olan Alessandro Paluzzi de, Instagram’ın bünyesine eklemeyi hedeflediği bu yeni özelliğe ek olarak bir başka yeni özelliğin de gelişim aşaması hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Güncelleme alması beklenen tek özellik canlı yayın değil

Ne yazık ki, bu özelliklerin Instagram’a eklenip eklenmeyeceği, eklenecekse bile bunun ne zaman yaşanacağı henüz belli değil; ancak şirketin bu özellikleri en kısa sürede Instagram’ın bir parçası haline getirmesi bekleniyor. Canlı yayın moderatörlerinin, influencerlar ve sanatçılar için gerçekten büyük bir yardım olacağı oldukça açıkken; Hikayeler’e eklenen beğenme butonunun da, içerik oluşturucular için bir başka yardımcı özellik olarak öne çıkması tahmin ediliyor.


Kaynak:https://9to5mac.com/2021/11/14/instagram-to-add-live-moderators-still-working-on-stories-like-button/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir