1. Ana Sayfa
  2. Genel

İnstagramda yeni özellik

İnstagramda yeni özellik
0

Instagram DM mesajlar için gelen yeni özelliğini aktif etti.iOS ve Android için gelen yeni özellik ile DM karışıklığına son veriliyor.

Instagram bugünaçıklamasında, iOS ve Android uygulamalarında DM karışıklığını oryadan kaldıracak yeni bir özellik geliştirdiğini duyurdu.

Kullanıcılar fotograflarına ,videolarına yada DM‘lerine gönderilen fotoğraflarına,videolarına ve yeniden paylaşılan yayınlara zaten cevap verebilmekteydiler, Eklenen yeni özellik ile cevap verilen gönderinin bir çıkartması otomatik olarak cevaplarında görünecek..

Yeni özellik ile neler değişecek?

Geçen yıl kullanıma sunulan Hikayeler özelliği Instagram, Direct üzerinden hikayelerin paylaşım özelliği kullanıma sunuldu.

Instagram başkalarının hikayelerinin Direct üzerinden paylaşılmasını sağlayan bu özellik ile kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılanmış ve çok tutulmuştu.Bu özelliği daha geliştiren instagram’da artık tüm kullanıcılar bir hikayeyi, sağ alt köşedeki Direct simgesine tıklayıp tüm guruplarına veya arkadaşlarına gönderebilecekler.

Instagram’a yüklenilen Hikayeler 24 saat sonra Direct üzerindeki mesajlaşmadan da kayboluyor. Hikayenizin baskasi tarafından paylaşilmasina izin vermezseniz hikaye ayarlarından bu seçeneği kapali yapabiliyorsunuz.

Hesabı gizli olanlar kullanıcılarin ise  Direct üzerinden paylaştıği hikayeleri diğer paylaşımlarında olduğu gibi yalnızca takipçileri tarafından görüntülenebiliyor.

Ayrıca DM üzerinden gönderi üzerinde istediğiniz yere çıkartmalar yerleştirebilir, üzerinde doodle yapabilirsiniz.

Instagram unutkan kullanıcılarınıda düşünmüş ve birisine paylasimlarindan gönderdiğini unutan kişiler için,geri gelen yanıt özellikle birkaç saat sonra ise bu özellik hatırlatıcı olarak yardımcı olabilecektir.

Instagramın cevabı içerik ile üst üste koyma özelliği ile  öykülerin aksine, ortaya çikabilen yanlış iletişime özgün bir çözüm sağlıyor.

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap