Instagram’da Repost Nedir ve Nasıl Yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Instagram’da Repost Nedir ve Nasıl Yapılır?

0

Hayatımızın çok büyük bir bölümünü kaplayan anlık mükemmel fotoğraflar,gezi görselleri,fitness modeller,yemek tarifleri vs gibi hayatın içinden her konudan paylaşımlar yapılan sosyal medya platformlarından Instagram.Sosyal medyadaki etkileşimi en yüksek ;ruh sağlımız hakkında konuşulmaya değer etkiler yaratan platformu Instagram‘da yer almayan çok az kişi vardır.

Siz de instagram’da yerinizi aldınız  yaşamınızdan kesitler veya mutfağınızdan hünerler paylaşıyorsunuz yada gezip gördüklerinizden anlık fotoğraflar ile takipçilerinizle etkileşim kuruyorsunuz.Kendi paylaşım sayfanız dışında takipçisi olduğunuz farklı kullanıcıların yaptığı paylaşımlardan da etkileniyor ve kendi takipçilerinizle paylaşmak istiyor olabilirsiniz.

Bu durumda akla gelen ilk soru diğer sayfalarin paylasimlarini kendi takipcilerimle nasil paylasirim?.

Sosyal medyanın en cok kullanılan platformlarından Twitter‘da “retweet” butonunu mutlaka biliyorsunuzdur.

Bu butonun aynısı instagram da da olsa şahane olurdu ; instagram yazılımcıları bu şekilde bir eklenti yapmadılar yada bu iş artık okadar ticari anlamda gelişmiş durumda ki  sadece instagram da kullanılan programlar piyasaya sürmüş durumda  program geliştiricileri.

Evet instagramda retweet gibi bir buton olmadığı için kullanıcılar diğer Instagram kullanıcılarının gönderilerini kendi sayfasındaki takipcileriyle paylaşmak istediğinde uygulama kullanmak zorundalar

Bu işlemi yapabileceğiniz farkli isimlerde bircok uygulama var bunlar ile yapilan islem ile “Repost“yapmiş oluyorsunuz.

Repost nedir ve nasıl yapılır?

Repost başka kullanıcıların gönderilerini telefonunuza indirmeden kendi sayfanıza göndererek kullanıcılarınızla paylaşmaktır.Bu işlemi yapabilmeniz için instagram için özel hazırlanmış uygulamalardan kullanmanız gerekmektedir.Bu konuda da dikkatli olmak gerekmektedir.Çünkü bazı uygulamalar telinizde bir çok bilgiye erişim istemektedir.Bu konuda en güvenilir “repost”uygulamalarını tercih etmelisiniz.Örneğin bu konuda Insta Repost veya Repost uygulamasını tercih etmenizi öneririz.

Insta Repost’u Android için buradan indirebilirsiniz.

Repost’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Repost uygulaması nasıl kullanılır?

Repost uygulamalarından birini cihazınıza indirdikten sonra instagram hesabınıza giriş yapmanızı istenecek.Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza ait kendi instagram akışınızdan seçtiklerinizden yada arama yöntemi ile seçtiğiniz herhangi bir gönderiyi kendi instagram takipçilerinizle paylaşabilirsiniz yani repost yapabilirsiniz.

Repost için seçtiğiniz görseli veya videoyu Repost butonuna bastıktan sonra”Open Instagram’a basıp son ayarları  (bu ayarlar filtre veya açıklama yazıları gibi ) yaparak paylaşımı yapabilirsiniz.

Repost yaparak bircok sayfayi daha fazla izleyenede ulaştırmış olursunuz.Hem kendi instagram paylasim sayfaniz aktif olur hemde gönderisini paylastiginiz kisiye takipçi gondermis olursunuz.Instagramda repost uygulaması ile sayfalar birbirinin reklamini yaparak sayfalarinin gelisimini hizlandirmaktalar.

Repost yontemi ile reklam yaparak sayfalarindan gelir elde edenlerde az degil.

Sosyal medyanin gücünü iyi kullanmak ve onunla büyük kitlelere ulaşmak mümkün ..

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap