Instagram’da nasıl anket yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Instagram’da nasıl anket yapılır?

+ - 0

Instagram,hikayeler özelliği ile dikkatleri çektiği günlerin ardından birde hikayeler üzerinden sorular sorabileceği,takipçilerinin bu soru üzerinden oy verebileceği interaktif bir anket çıkartması yayınladı. İnstagram kullanıcıları anket nasıl yapılır yazımızdan kolayca öğrenebilirsiniz.

Bu özellik ile direk mesajlaşma dışında  Instagram Hikayeler üzerinden takipcileriyle direkt olarak temasa geçebilecek.Bu özellik Instagram’da insanların takipçileriyle iletişime geçmesini daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İnstagram kullanıcıları hikayelerinde çift seçenekli bir anket paylaşmak ve eş zamanlı olarak geri bildirim alabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacak:

 

Hikayeniz için bir fotoğraf ya da video çektikten sonra anket hazırlayabilmek için önce hikayenize görsel veya videoyu seçin
Hikayenize seçtiğiniz görsel veya videonuzun üzerine anket çıkartmasını seçin ve istediğiniz yere yerleştirin; burada kendi sorunuzu yazabilir ve anket seçeneklerinizi kişiselleştirebilirsiniz.
Anketinizi paylaştıktan sonra arkadaş ve takipçileriniz hemen oy vermeye ve eşzamanlı sonuçlar görmeye başlayabilir. Birisi anketinize cevap verdiğinde, herhangi bir zamanda hangi cevabın önde olduğunu görebilecek.
Hikayenizde yayınladığınız anket sonuçlarınızı görüntülemek için izleyiciler listesini yukarı çekerek açın. Yalnızca hangi seçeneğin kaç oy aldığını değil, kimin hangi seçeneğe oy verdiğini de görebileceksiniz.Evet ve Hayır oylarınızın yüzdesiyle birlikte sayı olarak görebileceksiniz.
İnstagram Hikayeler’indeki ilk interaktif özelliğe ek olarak, güncelleştirme ile iki yeni gelişmiş özellik olarak, yazı ve fırçalar için bir renk seçici ayrıca yazı ve çıkartmalar için bir hiza aracı da sunuluyor.

Instagram için kullanıma sunulan güncellemeler Apple App Store ve Google Play’den indirilebilen Instagram 16 ve üstündeki sürümüyle kullanılabiliyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap