Instagram’a ‘Ücretli Mavi Tik’ Geleceği İddia Edildi! İşte Ortaya Çıkan İlk Bilgiler
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram’a ‘Ücretli Mavi Tik’ Geleceği İddia Edildi! İşte Ortaya Çıkan İlk Bilgiler

0

Twitter’dan sonra Instagram’ın da doğrulanmış hesap rozeti satmaya başlayacağı iddia edildi. Güvenilir bir kaynağa göre Instagram, doğrulama rozetlerini de içeren bir abonelik planı üzerinde çalışıyor.

Tersine mühendislik işlemleri ile sosyal medya uygulamalarına gelecek yeni özellikleri sızdırma konusunda güvenilir bir kaynak olan Alessandro Paluzzi, dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu Instagram ile ilgili çarpıcı bir açıklamada bulundu. Eğer bu açıklama gerçek olursa, bazı kullanıcıların Instagram’a para ödemek zorunda kalacaklarını görebiliriz.

Alessandro Paluzzi’nin açıklamasına göre Instagram kodlarında yer alan referanslar, platforma ücretli abonelik geleceğini düşündürüyor. Instagram, ücretli aboneliği hesap doğrulama işlemleri için kullanacak. En azından şu an için gelen bilgiler bu yönde.

Doğrulanmış hesap sahibi olmak için para ödenebilir!

Instagram, yıllardır doğrulanmış rozet imkanı sunuyor. Kullanıcılar, belirlenen şartları karşılıyor olmaları durumunda beş kuruş ödeme yapmadan, doğrulanmış hesap sahibi olabiliyorlar. Ancak geldiğimiz son noktada bu durum değişecek gibi görünüyor. Eğer gelen iddialar doğru ise kullanıcılar, artık doğrulanmış hesap sahibi olmak için ödeme yapacaklar.

Alessandro Paluzzi’nin açıklaması şu şekilde:

Instagram mavi rozeti içeren bir abonelik planı üzerinde çalışıyor. Şu anda kodda bununla ilgili yalnızca birkaç küçük referans var. Hiçbir şey görünmüyor. Bu yüzden varsayımımı doğrulayabilecek bir ekran görüntüsü gönderene kadar, bunu sadece bir söylenti olarak kabul edin.

Evet, Twitter Blue’daki sistem Instagram’a gelecek!

Instagram

Haberimizin ilk bölümünün Twitter’ı anımsattığının farkındayız. Instagram’ın üzerinde çalıştığı söylenen yeni özellik, aslında Twitter’ın doğrulama rozetleri için hayata geçirdiği “Twitter Blue” projesi ile aynı mantığa sahip. Yıllar boyunca ücretsiz doğrulama rozeti veren Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra doğrulama rozetlerini “satmaya” başladı. Elbette bu sancılı bir süreçti ve o dönemler, Twitter Blue’nun bir görünüp bir kaybolduğuna defalarca kez şahit olduk. Instagram’ın bu süreci nasıl atlatacağı belli değil.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir