Instagram, Videoları Tam Ekran İzlemeyi Zorunlu Kılacak

Dünyanın en önde gelen sosyal medya platformlarından Instagram, kullanıcılarının bir kısmını sevindirecekken diğer kısmın tadını kaçıracak bir özellikle karşımızda. Güvenilir bir ismin aktardığına göre sosyal medya devi, videoları otomatik olarak tam ekranda oynatma özelliğini test ediyor.

1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, dünya genelindeki kullanıcıların paylaştığı fotoğraf, video, reel içerikleri ve hikayelerle sürekli aktif durumda. Sosyal medya devi, paylaşılan bilgilere göre bu içeriklerden videoların oynatılması konusunda ufak ama etkili bir değişikliğe gidecek.

Endüstrinin içinden paylaştığı bilgilerle binlerce kişinin güvenini kazanmış olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın videoları oynatma konusunda sunacağı yeni deneyimin videosunu paylaştı. Paylaşılan videoda görünene göre Instagram, paylaşılan videoları tam ekran izletecek. İşte Paluzzi’nin Twitter üzerinden yaptığı paylaşım:

Ana sayfada gezindiğiniz sırada karşınıza çıkan videolar tüm ekranı kaplayacak:

Paluzzi bu özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğunu söylüyor. Buna ek olarak paylaşılan bu bilgilerin resmi bir kaynaktan gelmediğini ve dolayısıyla paylaşılanlara gözümüz kapalı güvenmememiz gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor. Yine de en iyi kullanıcı deneyiminin sağlanması açısından bu özelliğin tercihe göre ayarlanabileceğini düşünmek yanlış olmaz. Peki Instagram bu özelliği getirmiş olursa, yorumlarınız neler olurdu?

 
Kaynak:https://www.digitalinformationworld.com/2021/07/instagram-is-testing-feature-in-feed-to.html
 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

İçeriğinizi tüm cihazlarınız ve bulutunuz arasında kolayca senkronize etmenizi sağlayan Birleşik senkronizasyon istemcimiz olan Drive for desktop ( Windows, macOS) için bir dizi yeni özellik kullanıma sunacağını duyurdu:

Drive for desktop ile içeriği tüm cihazlarda senkronize edin

Speedtest,bilgisayar bilim ve teknoloji,Android,

Ben Hep 360p İzliyorum: Speedtest, İnternet Hızınızın Hangi Video Çözünürlüğünü Desteklediğini Gösterecek