1. Ana Sayfa
  2. Genel

Instagram, Sayfa Akışında Önerilen Gönderileri Listeliyor

Instagram, Sayfa Akışında Önerilen Gönderileri Listeliyor
0

 Instagram, Ana Sayfa Akışında Önerilen Gönderileri Listelemeye Başladı

Instagram’a gelen yeni özellikle birlikte ana sayfa akışındaki tüm gönderiler görülmüş olsa dahi “Önerilen Gönderiler” adı altında takip edilmeyen kullanıcıların önerilen paylaşımları da listelenecek.

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcıların ana sayfada daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak yeni özelliğini bugün kullanıma sundu. Instagram, bundan sonra ana sayfa akışınızda takip ettiğiniz hesapların paylaşımları bitse bile “Önerilen Gönderiler” adı altında ana sayfa akışınızı “Keşfet”e benzer bir bölümle devam ettirecek.

Daha öncesinde ana sayfa akışı, tamamen kullanıcıların takip ettikleri kişilerin gönderilerini listeliyordu. Yeni özellikle birlikte isteyen kullanıcılar Önerilen Gönderiler’e gidebileceği gibi “Daha Eski Gönderileri Gör” seçeneğiyle de yine takip ettikleri, ancak önceden paylaşılan gönderileri de görebilecek.

Kullanım zamanını artıracak

Instagram, bu yeni özelliğiyle özellikle fazla kişiyi takip etmeyen ve ana sayfa akışı çok dolu olmayan kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçirmesini sağlayacak. Bunun için takip edilen kişilerin paylaşımları bittiğinde akışta “Hepsini Gördün” adı altında bir alan yer alacak. Bu alanın altında daha eski gönderilere gitmek için bir buton yer alacakken, akışınıza devam ettiğiniz takdirde takip etmediğiniz, ancak ilginizi çekebilecek kullanıcılara ait paylaşımlar yer alacak.
IGTV ve Reels içerikleri yer almayacak

Instagram’ın uzun videolar paylaşılması için getirdiği IGTV ve TikTok’a rakip olarak çıkan kısa video paylaşım özelliği Reels gönderilerinin şu anda ana sayfa akışında yer almadığını hatırlatalım. Normal gönderiler dışında reklam ve sponsorlu içerikleri de sıralamaya devam edecek Instagram’ın ilerleyen dönemde IGTV ve Reels gibi özelliklerini de akışta sunmaya başlaması planlanıyor.

Instagram, Ana Sayfa Akışında Önerilen Gönderileri Listelemeye Başladı

kaynak: https://www.theverge.com/2020/8/19/21373809/instagram-suggested-posts-update-end-feed

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap