Instagram Reels ve Hikayelere ‘Artırılmış Gerçeklik Reklamları’ Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Instagram Reels ve Hikayelere ‘Artırılmış Gerçeklik Reklamları’ Geliyor

0

Meta, Instagram Reels ve Facebook Hikâyelerine artırılmış gerçeklik reklamları geleceğini açıkladı.

Artırılmış gerçeklik, özellikle Apple’ın bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen gözlüğüyle büyük bir geleceğe kavuşabilir. Artık herkesin hayatına entegre olması beklenen teknoloji, reklam sektöründe de yeni bir çığır açacak.

Instagram ve Facebook’taki reklamlarıyla halihazırda büyük gelirler elde eden Meta, son olarak reklam verenlere heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Şirket, Reels ve Facebook Hikâyelerine de artırılmış gerçeklik reklamlarının geleceğini açıkladı.

Meta’nın artırılmış gerçeklik reklamları nasıl çalışacak?

artırılmış gerçeklik reklam

 • Sephora tarafından yayınlanan artırılmış gerçeklik filtresi, Reels reklamı olarak.

Meta’nın artırılmış gerçeklik reklamları, şu andaki reklamlar gibi paylaşımlar veya hikâyeler arasında karşımıza çıkmayacak. Reklamlar, Facebook ve Instagram’daki kamera filtreleri yoluyla kullanıma sunulacak.

Kullanıcılar, şimdilik açıklanan isimlere göre Sephora ve Tiffany & Co. gibi güzellik ve mücevher devlerinin filtrelerini kullanabilecek. Bu filtrelerle çekilen fotoğraflar ve videolar paylaşıldıkça reklamlar da doğal bir şekilde platformda yer alacak, kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu reklamlar, Meta’nın ilk artırılmış gerçeklik reklamları
değil:Meta, bu duyurudan önce Facebook ve Instagram akışında ve Instagram Hikâyelerinde halihazırda reklam amaçlı artırılmış gerçeklik filtrelerine yer veriyordu.

Peki, bu reklamlar kime ne fayda sağlıyor?

Artırılmış gerçeklik reklamları, sosyal medyayı en yoğun şekilde kullanan Z kuşağını hedef alıyor. Meta’nın verileri de aslında reklamların başarısını gösteriyor. Artırılmış gerçeklik reklamları, 18-24 yaş aralığında normal reklamlara göre %87 daha fazla gösteriliyor, geri dönüş alıyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir