Instagram DM ve Messenger birleşiminde yeni dönem!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Instagram DM ve Messenger birleşiminde yeni dönem!

0

Instagram DM ve Messenger arasındaki entegrasyon büyüyor. Artık grup sohbetleri de bir arada yapılabilecek.

Facebook, çatısı altında bulundurduğu uygulamaları birbirleriyle entegre etmek için çalışıyor. Bu kapsamda geçen yıl Instagram DM ve Messenger uygulamalarını birleştirdi. Kullanıcılar Instagram üzerinden Facebook’taki arkadaşlarıyla mesajlaşabildikleri gibi, Messenger’dan da Instagram’daki arkadaşlarıyla iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca Messenger’dan alışık olduğumuz kaybolma modu, mesaj kontrolleri gibi özellikler de yine Instagram’da kullanılabiliyor.

Şirket iki uygulama arasındaki entegrasyonu bir adım daha ileri taşıdı.

Messenger gruplarına Facebook ve Instagram kişileri eklenebilecek

 

Facebook ‘uygulamalar arası grup sohbetleri’ özelliğini duyurdu. Bugüne kadar Instagram ve Messenger arasındaki çapraz iletişim yalnızca bireysel sohbetleri destekliyorken, bugünden sonra grup görüşmelerine de izin verecek. Yani siz Messenger’da oluşturacağınız bir gruba hem Instagram hem de Facebook arkadaşlarınızı ekleyebileceksiniz. Böylelikle tek bir yerden toplu halde iletişim kurma şansınız olacak.

Instagram ve Messenger arası grup sohbeti

Ek olarak gruplara, o an mesaj yazmakta olan kişileri görebilmenizi sağlayan “Yazıyor…” bilgisi eklendi. Facebook, Messenger’daki mesaj kontrollerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını açıkladı. Kullanıcılar her zamanki gibi, gelen mesaj ve arama isteklerini kabul etme veya etmeme şansına sahip olacaklar. Şirket öte yandan yüzden 70’ten fazla kişinin, geçen sene hayata geçen uygulamalar arası çapraz iletişim deneyimini kullandığı bilgisini paylaştı.

‘Birlikte İzle’ özelliği Instagram’a geldi

Facebook, kullanıcıların ortaklaşa video izleyebilmelerini sağlayan Birlikte İzle’yi Instagram’a getirdi. Görüntülü sohbet başlatarak kullanabileceğiniz özellik sayesinde Instagram’daki gönderileri arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Tüm bunlara ek olarak Messenger’a yepyeni sohbet temaları da eklendi. Uygulamayı mağazadan güncelleyerek özellikleri deneyimleyebilirsiniz.

Kaynak:https://www.iphonehacks.com/2021/08/facebook-end-to-end-encryption-messenger-calls-instagram-dms.html?utm_source=adnanguney&utm_medium=facebook&utm_campaign=adnanguney&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap