İnsanlığı Mars’a Götürecek Olan Güç Santrali NASA’ya Teslim Edildi
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

İnsanlığı Mars’a Götürecek Olan Güç Santrali NASA’ya Teslim Edildi

0

NASA’nın bir Amerikan uzay aracında ilk kez kullanacağı Avrupa yapımı güç santrali, insanlığı Ay’a ve ötesine götürecek.

Avrupalı ​​Airbus yeni yaptığı açıklamayla, NASA’nın önümüzdeki yıllarda astronotları Ay’a ve ötesine götürecek yeni Orion Uzay Gemisi için gerekli olan santrali, uzay ajansına teslim ettiğini açıkladı.

Almanya’nın Bremen kentindeki Airbus fabrikasında çalışan mühendisler, uzay gemisini NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’ne gidecek devasa bir Antonov kargo uçağına yerleştirdiklerini açıkladılar. Şu an için 2022 yılında mürettebatlı bir uzay yolculuğu planlansa da NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) sonrasında her yıl için insanlı uzay yolculuğu planlıyor.

Airbus’ın Avrupa Servis Modülü; Orion ekip modülüne güç, termal kontrol ve sarf malzemeleri sağlayacak. Böylece NASA ilk kez bir Amerikan uzay aracında Avrupa yapımı cihazlar kullanacak. Gönderilen bu güç santrali, Ay’ın da ötesine; daha önce hiçbir insanın ulaşamadığı yerlere gidebilmek için bir başlangıç olacak.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6345607/To-Moon-Airbus-delivers-powerhouse-NASAs-Orion-spacecraft.html

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir