İnsanların Windows 7’den Vazgeçmeme İnadı Tam Gaz Devam Ediyor

Bilgisayar kullanıcılarının yaklaşık 4’te 1’inin halen Windows 7 kullandığı açıklandı. Peki bu ne anlama geliyor; Windows 7’den neden vazgeçemiyoruz?

Bilgisayar kullanıcılarının yaklaşık 4'te 1'inin halen Windows 7 kullandığı açıklandı. Peki bu ne anlama geliyor; Windows 7'den neden vazgeçemiyoruz?

Bilgisayar kullanıcılarının yaklaşık 4’te 1’inin halen Windows 7 kullandığı açıklandı. Peki bu ne anlama geliyor; Windows 7’den neden vazgeçemiyoruz?

Bilgisayar kullanıcılarının neredeyse 4’te 1’i, Microsoft’un Ocak 2020 tarihinden sonra desteklemeyi bıraktığı ve güncellemeleri sağlamadığı halde halen Windows 7‘yi kullanmaya devam ediyor. İnsanların Windows 7’deki ısrarı hem kişisel hem kurumsal boyutta sürerken, ünlü antivirüs yazılım şirketi Kaspersky‘ye göre bu durumda oldukça endişe verici.

Kaspersky Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Oleg Gorobets, insanların güvenlik güncellemelerini almayan Windows 7’yi kullanmaya devam etmesinin önemli bir güvenlik açığı yarattığına dikkat çekiyor. Eski işletim sistemlerinin kritik güncellemelerini almadığını ve bu nedenle siber saldırı risklerine karşı açık durumda olduğunu belirten Gorobets, bu nedenle Windows 7 kullanıcılarını bir an evvel yeni işletim sistemlerine geçiş yapmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Aranızda hala Windows 7 kullanan var mı? Eğer var ise, neden kullanmaya devam ettiğinizi yorum olarak bizimle paylaşın.

kaynak: https://vovlive.vn/gan-1-4-nguoi-dung-pc-van-dang-su-dung-windows-7-311801.html

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Windows 10'un bu yılın sonlarına doğru Sun Valley güncellemesi ile gerçekleşmesi beklenen büyük arayüz revizyonu, "yüzen menüler" ile birlikte gelecek. Peki bu "yüzen menüler" nasıl görünecek? İşte böyle

Windows 10’un Yeni “Yüzen Menüleri” Nasıl Olacak? İşte Sızan Görüntü

İlk etapta aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede, 50 bini aşkın içerik üreticisinin kullanımına sunulan ‘Canlı Yayında Rozetler’ özelliği son günlerde genişletilerek daha fazla kullanıcıya ulaştırılıyor.

Instagram’da içerik üreticileri artık canlı yayında para kazanacak