İnsan gibi dişleri var: ABD’de yakalandı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

İnsan gibi dişleri var: ABD’de yakalandı

0

BBC’nin haberine göre Amerika Birleşik Devletleri’nde insan benzeri dişlere sahip bir balık yakalandı.

Balığın fotoğrafı bu hafta Facebook’ta, Kuzey Carolina, Nag’s Head’deki bir balık avlama yeri olan Jennette’s Pier tarafından paylaşıldı.

Paylaşımda, avını ezmek için birkaç sıra azı dişi bulunan balığın ‘koyunbaşlı balık‘ olduğu belirtildi. Bu isim balığın ağzının koyun ağzına benzemesinden kaynaklanıyor.

Balığı yakalayan Martin isimli kişi kardeşiyle pazartesi günü balığa gittiğini ve “dişlerle dolu bir ağızla” karşılaştığını söylüyor.

BBC’nin haberinde #bigteethbigtimes etiketiyle paylaşılan balığın fotoğrafının sosyal medyada çok ilgi gördüğü belirtildi.

KOYUNBAŞLI BALIK

Kuzey ve Güney Amerika’da görülen koyunbaşlı balık (Sheepshead fish) kaya yığınları, iskeleler, resifler ve iskeleler civarındaki kıyı habitatlarını tercih ediyor; yaklaşık 91 cm uzunluğa ve 9,6 kg ağırlığa kadar büyüyebiliyor. Mahkum balığı olarak da anılan bu türün en dikkat çeken özelliği insana benzeyen dişleri. Koyunbaşlı balıklar mavi yengeç, istiridye, istiridye, kabuklular , küçük balıkları avlar. Etkileyici dişlerini, ağır zırhlı ve kabuklu avları ezmek ve kayalardan ve yığınlardan midyeleri sıyırmak için kullanır.

 
 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap