1. Ana Sayfa
  2. Genel

Inbox Tek Tıklamayla Web Sayfalarını Kayded veya E-postayla Paylaşın


0

Google Gmail’in yeni Inbox uygulmasını kullanarak Tek tıklamayla web sayfalarının bağlantılarını daha sonra kullanmak için kaydedin veya e-postayla paylaşın. Google Gmail’in web internet için yeni geliştirdiği Inbox e-posta hizmetini kullanmıyorsanız Google Inbox Yeni Gelen Kutunuz ile şimdi tanışın. 20.04.2016 tarihinde henüz yeni kullanılmaya başlayan “Inbox by Gmail”, Gmail tarafından Inbox, tarayıcı uzantısı ile web internet ortamında sörf yaparken beğendiğiniz web sitelerini bir tıklama ile INBOX’a kaydedebilir veya beğendiğiniz web site yazılarını arkadaşlarınıza E-posta gönderek paylaşabilirsiniz.

Yeni uygulamaya başlayan “Inbox by Gmail”, Gmail tarafından Inbox, isimli Chrome tarayıcı uygulamasını ilk kullandığımda pek bir anlam verememiştim. Ancak olukça havalı ve kullanışlı olan Chrome tarayıcı uzantısını denediğim de oldukça kullanışlı olduğunu gördüm.

Uygulama, internet de gezinirken beğendiğimiz web sitelerini, sık kullanılanlara ekleyerek sonradan takip etme kullanım şeklinin benzeri, Inbox, e-posta hizmetine kayıt edilmesini sağlıyor. Böylece beğendiğiniz web siteleri elinizin altında ve bir kategori isminde toplanıyor.

Müsait olduğunuz zaman, eklediğiniz tüm web sitelerine bir yerden ulaşarak inceleyip okuduktan sonra silebiliyorsunuz. Uygulamayı aynı Sık kullanılanlara yıldız ekleme gibi düşünebilirsiniz. Aradaki tek fark daha düzgün bir gruplama yapmak ve bu gruplar arasında Inbox e-posta hizmetinde tarayıcınızı kullanmadan dilediğiniz yerde okuyabilme fırsatı yakalayabilmeniz.

Google Gmail hesabını sahip kullanıcıların dikkatlerini dağıtmadan önemli işlerine odaklanabileceği, Gmail ekibi tarafından geliştirilmiş kolayca kullanabileceğiniz yeni bir arayüz.

Gmail adresi olan herkes Inbox by Gmail’i kullanabilir. Gmail hesabınızı veya Inbox hesabınızı aynı anda kullanabilir, istediğiniz zaman Gmail’e geri dönebilirsiniz.

Gmail tarafından Inbox, Chrome Tarayıcı Uzantısı nasıl kurulur?

1. Henüz Inbox ile tanışmadı iseniz, tarayıcınızda inbox.google.com sitesine ulaşmak için bağlantıdan giriş yapabilirsiniz. “Uygulama sadece inbox e-posta hizmetinde çalışmaktadır.”

2. “Gmail tarafından Inbox”, tarayıcı uzantısını bağlantı linkinden giriş yaparak etkinleştirin.

3. Ayrıca Chrome tarayıcı uygulamalar menüsüne inbox eklemek isterseniz bağlantıdan giriş yapabilirsiniz.

inbox-by-gmail

Chrome tarayıcı uygulamalar inbox 
 

4. Inbox uygulamasını kurduğunuzda Chrome tarayıcı sağ üst kısımda görülmeye başlar.

 inbox-tarayici-uygulama-gorunumu
Inbox uygulama görünümü

5. Herhangi bir web site veya blog sayfasında iken icona tıklayın ve Ibox’a kaydet veya E-posta ile paylaş seçeneklerini kullanın. Örnek olarak, Guney59 Paylaşım blogumda iken icona tıkladığımda Inbox kayıt seçeneğinin görünümü.

inbox-kayit-penceresi

Inbox kayıt seçeneğinin görünümü

6. Google Gmail Yeni Inbox Ürün Kullanım Bilgileri, başlıklı yazımı Inbox’a kaydettikten sonraki Gmail Inbox kayıtlı web sayfasının görünümünü aşağıdaki resimden inceleyin.

 inbox-kayitli-web-site-gorunumu
Gmail Inbox kayıtlı web sayfasının görünümü 

Oldukça kullanışlı yeni Gmail Inbox Chrome tarayıcı uygulamasını kullanın kesin beğeneceksiniz. Inbox hakkında yazılan tüm yazıları Gmail Inbox kategorisinden takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap