İddia: Bankadan Çekilen Kredi 1 Hafta Hesapta Tutulacak
 1. Anasayfa
 2. Genel

İddia: Bankadan Çekilen Kredi 1 Hafta Hesapta Tutulacak

0

  Kamu Bankaları Hakkında Tartışma Yaratacak İddia: Çekilen Kredi 1 Hafta Hesapta Tutulacak

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Babuşçu tarafından ortaya atılan yeni bir iddiaya göre kamu bankaları, müşterilerine yönelik tartışma yaratacak yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Bu uygulama kapsamında müşteriler, çektikleri kredileri 1 hafta boyunca hesaplarında tutmak zorunda olacak.

 

Geçtiğimiz haftalarda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, kamu ve özel bankalardan çekilen kredilerin döviz, altın ve kripto para gibi çeşitli yatırım araçlarına yatırılmasının önüne geçebilmek için yeni bir harekete imza atmıştı. Bu kapsamda kredi çekecek tüketicilere, krediyi bu tür amaçlar için kullanmayacaklarına dair taahhütname imzalandırılmaya başlandı.

Türkiye’deki bankacılık sektörü için yürürlüğe giren son derece önemli bu uygulamanın ardından bugün, sektörden yeni ve çarpıcı bir iddia daha geldi. Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı ve Halkbank Eski Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Prof. Dr. Şenol Babuşçu, kamu bankalarında yürürlüğe giren yeni bir zorunluluğu paylaştı.

Kamu bankalarından kredi çekecekleri ilgilendiren o iddia:

 

Kamu bankalarından kredi kullanan müşterilere yönelik getirilen bu kısıtlamanın amacı da net bir şekilde bilinmiyor. Bu uygulamanın yürürlüğe girdiği söylenen bankalar olan kamu bankaları arasında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası bulunuyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir