iCloud’a Yüklenmeyen Fotoğraflar Silinecek: Apple, “My Photo Stream” Hizmetini Kapatıyor
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

iCloud’a Yüklenmeyen Fotoğraflar Silinecek: Apple, “My Photo Stream” Hizmetini Kapatıyor

0

 

Apple, 2011 yılında iCloud ile duyurduğu “My Photo Stream” hizmetini kapatacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre kullanıcıların, bu bulut sistemindeki fotoğraf ve videolarını ya iCloud’a ya da başka bir mecraya aktarması gerekecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, şirketin artık unutulmaya yüz tutan “My Photo Stream” isimli hizmetini resmen kapatacağını duyurdu. Kullanıcıların, Apple’ın belirlediği tarihten önce harekete geçmeleri ve My Photo Stream’deki içeriklerine iCloud’a transfer etmeleri gerekecek. Tabi hala My Photo Stream’de bulunan fotoğraf ve video kaldıysa…

Bugün neredeyse tüm Apple müşterilerinin kullandığı iCloud’un atası olarak kabul edebileceğimiz My Photo Stream, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını bulut aracılığıyla saklamalarına yardımcı oluyordu. Üstelik tanımlanan tüm cihazlar eş zamanlı olarak senkronize ediliyor, bu sayede iPhone ile çekilmiş bir fotoğraf veya videoya iPad üzerinden ulaşılması sağlanıyordu. Ancak iCloud ile bu eski sisteme gerek kalmadı. Hal böyle olunca Apple, My Photo Stream’in fişini çekmeye karar verdi.

My Photo Stream, 26 Temmuz’da kapanacak

Apple My Photo Stream

Apple’ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, My Photo Stream’in 26 Temmuz itibarıyla kapatılacağı açıklandı. Kullanıcılar, bu tarihten itibaren 30 gün boyunca bulutta saklanan fotoğraf ve videolarını iCloud’a aktarabilecekler. Ancak sonraki günlerde böyle bir şey yapılması mümkün olmayacak. Öte yandan; iCloud’un 5 GB için ücretsiz olduğunu, 5 GB’nin dolması halinde aktarımın yarıda kalacağını unutmamalısınız.

Şunu da belirtmekte fayda var; diyelim ki iCloud’u aktif etmediniz. Böylesi bir durumda My Photo Stream’deki fotoğraf ve videoları bilgisayar veya akıllı telefon gibi bir cihaza indirmek gerekecek. Aksi takdirde içeriklerinize ulaşamayacaksınız.
 

Kaynak:https://support.apple.com/en-us/HT201317
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir