İçerik yöneticilerinin ortak drive’ları değiştirmesine yönelik yeni ayar artık varsayılan olarak açık
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

İçerik yöneticilerinin ortak drive’ları değiştirmesine yönelik yeni ayar artık varsayılan olarak açık

0

Google,Geçtiğimiz Aralık ayında, içerik yöneticilerinin paylaşılan sürücüleri değiştirmesi için yaklaşan bir paylaşılan sürücü ayarını duyurdu. Bugünden itibaren, tüm içerik yöneticileri, paylaşılan sürücü içeriğini düzenleme, yeniden düzenleme ve silme konusundaki mevcut yeteneklerine ek olarak varsayılan olarak klasörleri paylaşma olanağına sahip olacak.

İçerik yöneticilerinin klasörleri paylaşmasını sağlamak, kuruluşların verilerine erişimi daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak çok istenen bir özelliktir.
 
Yalnızca yeni oluşturulan paylaşılan sürücüler, yönetici tercihlerine bağlı olarak yeni varsayılan ayarı otomatik olarak devralır. Mevcut tüm paylaşılan sürücüler eski davranışı korur ve gerektiğinde güncellenebilir.
Ayrıca, geliştiricilerin içerik yöneticilerinin paylaşılan sürücüleri programlı olarak değiştirmeleri için yeni ayarı güncellemelerine olanak tanıyan yeni bir Drive API yöntemi de sunuyor. Örneğin, çok sayıda mevcut paylaşılan sürücünüzün ayarını toplu olarak değiştirmek isterseniz, bunun için bir komut dosyası yazıp çalıştırabilir veya GAM komut satırı aracını kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap