1. Ana Sayfa
  2. Android

Huawei Mate 30, Bir Ülkede Lansman Fiyatından Çok Daha Ucuza Satışa Çıkarıldı

Huawei Mate 30, Bir Ülkede Lansman Fiyatından Çok Daha Ucuza Satışa Çıkarıldı
+ - 0
Huawei, amiral gemisi telefonu olan Mate 30‘u 19 Eylül 2019 tarihin’de tanıttı. Huawei’nin amiral gemisinin satışına, tanıtımın ardından bazı ülkelerde başlanıldı. Google servisleri olmayan Mate 30 , Çin’de lansmanda duyurulandan daha ucuza satılmaya başlandı.


Huawei, beklenen amiral gemisi telefonu Mate 30’u 19 Eylül’de Münih’te yaptığı lansmanın ardından bazı ülkelerde satışa çıkardı. Mate 30’un fiyatı Huawei’nin etkinliğinde 875 dolar (799 Euro) olarak duyurulmuştu. Ancak Huawei, Mate 30’u Çin’de 560 dolara satışa çıkardı.

Bu fiyatlandırmaya göre Mate 30 Avrupa’da açıklanan fiyattan yüzde 35 daha ucuza Çin’de satılıyor. Huawei’nin bu denli büyük fiyat indirimine gitmesine neden olarak ABD’nin şirkete uygulamadığı ambargo gösteriliyor. Huawei, yurt dışında pek çok pazara çıkamayacağı için Çin’de daha fazla telefon satarak kârını korumaya çalışıyor.

Huawei’nin CEO’su Richard Yu, Mate 30’un tanıtılmasının ardından cihazın 20 milyondan fazla satmasının beklendiğini söylemişti. Çin’de yapılan indirim, cihazın satış rakamlarının yakalanması için yapılmış bir uygulama gibi görünüyor. Mate 30’a uygulanan indirimin Çin haricinde uygulanıp uygulanmayacağı hakkında şirketten bir açıklama yapılmadı.

Mate 30’un Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise hala belli değil. Cihazın uzun bir süre Türkiye pazarında satışa çıkmayacağı beklentisi herkeste yükselmiş durumda. Huawei, Mate 30’u Türkiye’de satışa sunduğunda böyle bir indirimi uygulayıp uygulamayacağı da belli değil.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/huawei-mate-30-turkiyeye-gelmeden-fiyati-dustu-41340444

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap