1. Ana Sayfa
  2. Android

Huawei, Google Android internet sitesinden kaldırıldı

Huawei, Google Android internet sitesinden kaldırıldı
+ - 0

Google’ın ilişkilerini askıya alma kararı 90 gün ertelenmiş olmasına rağmen, ABD hükümeti ile sorun yaşamamak için yaptırım uygulayan şirketlerin hızla artması, Huawei Android telefon döneminin kapanmasına neden oldu.

ARM‘ın ilişkilerini askıya almasıyla kısa vadede işlemci üretimi engellenirken, olmazsa olmazlar arasında yer alan, WiFi sertifikalarını veren kurum ve SD Birliği’de Huawei ile çalışmayacağını açıkladı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Google Android‘in resmi internet sitesinde sessiz sedasız bir değişiklik yaptı.

HUAWEI’NİN ADINDAN BİLE BAHSEDİLMİYOR

Huawei’nin hali hazırdaki amiral gemi modelleri olan ve Android’in internet sitesinde sergilenen Huawei P30 Pro ve katlanabilir yapıdaki Huawei Mate X siteden kaldırıldı. Samsung‘dan Xiaomi‘ye kadar birçok üreticinin telefonuna yer verilen internet sitesinde artık Huawei’nin adından bile bahsedilmiyor.

Buna ek olarak kısa bir süre önce Huawei Mate 20 Pro modeli Android Q Beta programından çıkarılmıştı. Google attığı bu adımlar ile ipleri iyice koparırken, Huawei‘nin kendi işletim sistemi Hongmeng OS üstünde çalıştığı ortaya çıktı.

Beklentiler G20 zirvesinde iki ülke yöneticilerinin yapacağı görüşmelerin gidişatı etkileyeceği yönündeydi. Ancak, erteleme kararına rağmen şirketlerin bağlarını iyice koparması, Huawei için Android döneminin bittiğini gözler önüne seriyor. 

Kaynak:   https://shiftdelete.net/huawei-android-internet-sitesi-kaldirildi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap