Huawei, Android’i bilgisayara taşıyan yazılımını tanıttı

Huawei, bilgisayarda Android uygulamaları çalıştırma yöntemi arayanların hoşuna gidecek Mobile App Engine yazılımını duyurdu.

https://shiftdelete.net/bilgisayarda-android-uygulama-calistirma-huawei-mobile-app-engine
Huawei, bilgisayarda Android uygulamaları çalıştırma yöntemi arayanların hoşuna gidecek Mobile App Engine yazılımını duyurdu.

Bilgisayarda Android işletim sistemi veya uygulamaları çalıştırmayı sağlayan birçok yöntem var. Windows veya Mac kullanıcıları Android emülatörleri sayesinde, bir yandan PC’de çalışırken diğer yandan telefonlarıyla uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Fakat emülatörler üçüncü taraf şirketler tarafından geliştirildiğinden, güvenilirlik noktasında kafalarda soru işaretleri yaratabiliyor. Bu sebeple üreticilerin, kendi çözümlerini hayata geçirmeyi tercih ettiklerine şahit oluyoruz.

Microsoft, 5 Ekim’de kullanıma sunacağı Windows 11 işletim sistemine Android desteği ekleyecek. Mobil uygulamalar doğrudan Mağaza’dan indirilebilir durumda olacak. Aynı özellik Windows 10’da ise yerleşik olarak bulunmuyor. Ancak Huawei’nin geliştirdiği Huawei Mobile App Engine yazılımı bu eksikliği giderecek.

Bilgisayarda Android çalıştıran yazılım: Huawei Mobile App Engine

Huawei, bu hafta Çin’de yeni ürünlerini tanıttı. İlk All-In-One (AIO) bilgisayarı MateStationX’e ek olarak MateBook modellerinin yeni versiyonlarını duyurdu. MateBook 13s ve MateBook 14s olmak üzere iki yeni dizüstü bilgisayarla birlikte, kullanıcıların Android uygulamalarını direkt olarak çalıştırabilmelerini sağlayan Mobile App Engine’yi de görücüye çıkardı.

Huawei Mobile App Engine, Çince dilini destekliyor

Huawei MateBook 13s ve MateBook 14s, kutudan Windows 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Ancak her iki modeli de, Huawei’nin diğer bilgisayarlarından ayıran özelliği: Mobile App Engine’ye sahip olmaları. Bu yazılım basit bir emülatör mantığıyla çalışıyor. Android uygulamalarını Huawei AppGallery üzerinden direkt olarak indirebiliyorsunuz. Bu anlamda Mobile App Engine’nin, Huawei’nin ekosistem yaratma serüvenine yeni bir boyut kazandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bilgisayarda Android uygulamaları çalıştırmayı sağlayan Huawei Mobile App Engine ayrıca APK dosyalarını da destekliyor. Böylelikle AppGallery’de bulunmayan bir aplikasyonu harici sitelerden indirip yine bilgisayarınıza yükleyebiliyorsunuz. Açıklandığı kadarıyla yeni yazılım şu an için sadece MateBook 13s ve 14s modellerinde bulunuyor. Huawei’nin diğer bilgisayarlarını destekleyip desteklemediği konusunda bir bilgi verilmedi.

Kaynak:https://esiznews.com/huawei-unveils-its-software-that-brings-android-to-computer/.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Microsoft, bilgisayarları Windows 11’e geçişe hazırlamak için bir yama yayınladı

Casper, oyun deneyimine ek olarak yüksek performansa ihtiyaç duyan tüketiciler için geliştirdiği yeni dizüstü bilgisayarı Excalibur G911'i duyurdu.

Casper, Oyuncu Dizüstü Bilgisayar Excalibur G911’i Duyurdu