Hız sınırlarını zorlayan uçan araba sergilendi
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Hız sınırlarını zorlayan uçan araba sergilendi

0
Hız sınırlarını zorlayan uçan araba görücüye çıktı.
 
Çizgi filmler ve sinema filmlerinde sık sık bahsedilen uçan arabalar gittikçe yaygınlaşıyor. Porsche ve Boeing gibi büyük firmalar, uçan arabaları geleceğin araçları olarak görüyor ve bu alanda yatırım yapıyorlar. PAL-V Pioneer aracı da onlardan bir tanesi. Hız sınırlarını zorlayan uçan araba halen geliştirilme aşamasında.

Hız sınırlarını zorlayan uçan araba görücüye çıktı

Miami Sanat Haftası sergisi ile birlikte, PAL-V Pioneer aracı kullanıcılar ile buluştu. Araç, hem karada hemde havada gitmeye müsait şekilde tasarlanmış durumda. Yapılan mekanizma sayesinde otomobil, arkada ve tavan kısmında iki pervaneye sahip. Araçta aynı zamanda iki tane de kuyruk kanadı bulunuyor.

Araba, zemin üzerindeyken maksimum 100 kilometre hıza çıkarken, bu hız havadayken 200 kilometreye ulaşmış durumda. PAL-V Baş Mühendisi Mike Stekelenburg konuyla ilgili, 

“Uçan arabaların popülerliği gittikçe artmasına rağmen bu iş ile uğraşan bir avuç firma mevcut. Hem havada hem karada gidebilen arabalar geleceğin araçları olacak.” açıklamasında bulundu.

Mike Stekelenburg’a göre yeni araçları daha önce sunulmamış bir kolaylık sağlıyor. Jet tasarımlarını örnek aldıklarını söyleyen Mike, kullanımı kolay, güvenli, kullanışlı ve küçük bir araba yapmayı amaçladıklarını açıkladı.

 Aracın Miami’de bir prototipi gösterilirken, ticari versiyonunun yapım aşamasında olduğu söylendi. Henüz hangi ticari amaçlarla kullanılacağı bilinmeyen aracın, kargo firmaları tarafından nakliye amacıyla kullanılması bekleniyor. Aracın ticari versiyonun fiyatı 425.000 İngiliz Sterlini olarak belirlenmiş durumda. Şirketin yaptığı açıklamaya göre şimdiden 70 adet sipariş verilmiş bile.

PAL-V,uçan aracın teslimatına 2021 yılında başlanacağını söyledi.

Kaynak : https://shiftdelete.net/hiz-sinirlarini-zorlayan-ucan-araba-sergilendi

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir