HGK, Sınır Ötesi Operasyonlar İçin Envantere Giriş Yaptı
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

HGK, Sınır Ötesi Operasyonlar İçin Envantere Giriş Yaptı

+ - 0

Genel Maksat Bombalarının İşlevini Artıran HGK, Sınır Ötesi Operasyonlar için TSK’ya Teslim Edildi.


Sınır ötesi operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücüne güç katacak olan HGK, envantere giriş yaptı.


MK-84 ve NEB genel maksat bombalarında belirli modifikasyonlar yaparak bombaları akıllı bombalara dönüştüren Hassas Güdüm Kiti (HGK), belirli bir sayıda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde test sürecinden geçmişti. Üretim sürecini ASELSAN’ın üstlendiği HGK, test ve üretim sürecinin tamamlanması sonucunda envantere giriş yaptı.


Sınır ötesi operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücüne güç katacak olan HGK, uçuş sırasında yeniden hedef belirleyebiliyorelektronik karıştırmaya karşı bir direnç gösteriyor ve tüm hava koşullarında çalışabiliyor.

ASELSAN ve TUBİTAK SAGE ortak üretiminde üretilen bomba, atış gerçekleştirildiğinde GPS ve çok daha hassas olan ISN’den alınan verilerle hedefine doğru uçmaya başlıyor ve hedefine yaklaşırken sağa-sola ya da yukarı aşağı düzeltme hareketlerini kanatçık kumandası aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştiriyor. GPS düzeltmesi olmaksızın sadece INS modunda bile HGK, hedefini 10 metre hassasiyetle vurabiliyor.

Kaynak: http://www.millisavunma.com/hassas-gudum-kiti-hgk/

TÜBİTAK SAGE HASSAS GÜDÜM KİTİ (HGK)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap