Hex Color Renk Bulucu Hemde Ücretsiz
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Hex Color Renk Bulucu Hemde Ücretsiz

0

Hex Color Finder programı birkaç tıklama ile hızlı ve kolay renk ve renk kodlarını bulan Windows RGB renk setleri ve bir rengin on altılık değer kodlarını alabileceğiniz işlevi büyük arayüzü küçük ücretsiz bir araçtır. Hex Color renk bulucu ne işe yarar bu program ile ne yapabilirsiniz? Öncelikle Hex Color Finder, proğramı hakkında kısa bir açılama yapalım. Web siteniz de kullanılan, şablon tema renkleri, CSS ve Html/JavaScript gibi eklentiler içinde bulunan renkleri on altılık ve RGB olarak yorumlayarak bir kod’a dönüştüren araçtır.

Aslında bu kodları eklediğiniz her eklenti içinde görüyorsunuz. Bir örnek ile açılama yaparsak; On altılık renk kodu : #FFA800 (Bu Turuncu bir rengin kod biçimdeki görünümüdür.

Aynı kodun, RGB (Red, Green, Blue) dönüşüm kodu : rgb(255,168,0) şeklindedir. Blog yazılarınızda herhangi bir kelimeye renk verdiğinizde bu kodlama sistemi çalışır. Ancak blog temanızdaki gadget sekmesini siyah, mavi, turuncu gibi bir renk ile değiştirmek için Css olarak bilinen stil kodları devreye girerek bu kodlar kullanılır.

Blogger hazır şablonların başlık renklerine dikkat ederseniz hepsinde bu sistem uygulaması mevcuttur. Siz bu tür kodları isteğinize göre değiştirip özelleştirebilirsiniz. İşte böyle bir durumda Hex Color Finder programı veya farklı program dönüştürücüler devreye girmektedir. Benimde kullandığım bu basit programı bilgisayarınıza indirerek blog’unuza eklediğiniz eklenti içindeki renk kodlarını değiştirip özelleştirebilirsiniz. Programın sistem özelliklerini merak ediyor iseniz, bugün ki teknolojik bilgisayarların hepsinde kullanılabiliyor.

Hex Color Finder ücretsiz programını indirme linkine tıklayarak zip olarak karşıdan yükleyebilirsiniz. Programın zip boyutu : 1.07 MB.

Daha önceden indirdiğim programı box deposuna yükledim ve size İndirme linkini aşağıda veriyorum. Programı bilgisayarınıza indirin. Zip’ten çıkarın ve kurun.  İndirme linki :

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap