Henüz Geç kalmadınız! Google 2 Adımlı Doğrulamaya Şimdi Başlayın!
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Henüz Geç kalmadınız! Google 2 Adımlı Doğrulamaya Şimdi Başlayın!

0


Google Hesabınız için daha güçlü güvenlik, 2 Adımlı Doğrulamayı kullanarak hesabınızı hem şifreniz hem de telefonunuzla korursunuz.

Koruma, Neden Gerekli?

Birinin şifrenizi çalması, düşündüğünüzden daha kolaydır. Yaygın olarak yapılan aşağıdaki tüm bu işlemler, sizi şifrenizin çalınması tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir:

 
 • Birden fazla sitede aynı şifreyi kullanmak
 • İnternet’ten yazılım indirmek
 • E-posta mesajlarındaki bağlantıları tıklamak

Kötü niyetli kişiler şifrenizi ele geçirmiş olsa dahi 2 Adımlı Doğrulama, bu kişilerin hesabınızı ele geçirmesini önlemeye yardımcı olabilir. 

Hesabınıza ve içindeki hiçbir şeye erişemediğinizi düşünün

Kötü niyetli bir kişi şifrenizi çaldığında, hesabınıza girmenizi önleyebilir ve sonra aşağıdakilerden bazılarını yapabilir:Tüm e-postalarınıza, kişilerinize, fotoğraflarınıza vb. erişmek ve hatta bunları silmek.Rehberinizde kayıtlı kişilere sizin adınıza istenmeyen veya zararlı e-postalar göndermekHesabınızı kullanarak diğer hesaplarınızın (bankacılık, alışveriş vb.) şifrelerini sıfırlamak.

Siz de 2 Adımlı Doğrulama ile hesaplarını daha güçlü hale getiren milyonlarca kullanıcıya katılın

Nasıl Çalışır?

Hesabınızda oturum açma şekliniz biraz değişir

1. Şifrenizi gireceksiniz
2. Google’da her oturum açışınızda şifrenizi her zaman olduğu gibi girersiniz.

Sizden başka bir şey istenecek

Daha sonra kısa mesaj, sesli çağrı veya mobil uygulamamız aracılığıyla telefonunuza bir kod gönderilecek. Bir Güvenlik Anahtarınız varsa bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına onu takabilirsiniz.

Sizi Nasıl Korur?

Ekstra güvenlik katmanı


Çoğu kişi hesabını korumak için tek bir güvenlik katmanı kullanır: Şifreleri. 2 Adımlı Doğrulama kullanıldığında, kötü amaçlı biri şifre katmanınızı ele geçirse bile hesabınıza erişmek için yine de telefonunuza veya Güvenlik Anahtarınıza ihtiyacı olacaktır.

Doğrulama kodları sadece sizin için oluşturulur

Gerek duyduğunuzda, kodlar, hesabınız için benzersiz şekilde oluşturulur. Doğrulama kodlarını kullanmayı seçerseniz bu kodlar telefonunuza kısa mesaj, sesli çağrı veya mobil uygulamamız aracılığıyla gönderilir. Her kod yalnızca bir kez kullanılabilir.

Telefonunuzu kullanamadığınız zamanlarda yararlanabileceğiniz yedek seçenekler hakkında bilgi almak için bkz. Özellikler.

Siz de 2 Adımlı Doğrulama ile hesaplarını daha güçlü hale getiren milyonlarca kullanıcıya katılın

 
 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir