Headerda Menü Bağlantısı Dinamik Bloga Nasıl Eklenir
  1. Ana Sayfa
  2. Dinamik blogger

Headerda Menü Bağlantısı Dinamik Bloga Nasıl Eklenir

0

Blogger Dinamik bloglarda Header (Başlık) menüsüne kategori (Etiket) bağlantısı nasıl yapılır ? Belirleyeceğimiz anahtar kelimeye bağlantı yapabilmek için uygulayacağımız işlemler nelerdir ?

Klasik bloglarımızda menü bağlantısı yapabiliyoruz.Fakat Dinamik bloglarımızda bu bağlantıyı eskiden yapabiliyorduk.Dinamik Blogger son yeniliklerden sonra nerede ise bir çok uygulamayı engellemiş.Ancak aşılamayacak hiçbir engel yoktur.Bu sistem üzerinde kendi çalışmalarım sonucu bulduğum bir yöntemi size aktarmak isterim.

Her zaman olduğu gibi, izleyeceğimiz yolumuzu belirleyelim ;

Blogger yönetim ⇒ Sayfalar ⇒ Yeni Sayfa ⇒ Boş Sayfa seçin
Başlığınızı yazın ⇒ İçeriğinizi yerleştirin ⇒

Bu bölüme kadar anlattığımı herkes biliyor.Ancak bütün işlem bundan sonra yapılacak.

Önce bu konumda iken yazı içeriğinizi kaydedin.Önizleme yapın.Yazınız Ana sayfada Menü başlığınızda görülmeyecektir.

Dikkat ederseniz Sayfalar kısmında üst sekmeler yazıyor.Dinamik blogda yapılan kısıtlamalardan olsa gerek bu algılama sidebar olarak hedeflenmiş.

Bu işlemi siz şu şekilde uygulayacaksınız.
Sayfaları göster yazan yeri açın ⇒ Alt kısımda Gösterme yazan yere tıklayın ve kaydedin.Büyük bir ihtimalle Gösterme yazan kısım Üst sekmelere dönecektir.

Tekrar alt kısımdaki Göstermeyi seçin ve kaydedin. Kaydettiğinizde gösterme sekmesini görene kadar bu işlemi birkaç kez uygulayın.

Sonunda bu işlemi engelleyen kod devre dışı kalacaktır.Ve gösterme seçeneğini görmüş olacaksınız.Önizleme yapın.

Artık menü başlığınız Dinamik blogunuzda görülecektir.Sorun yaşadığınızda lütfen bilgi verin.Farklı bir kullanım bilgisine sahipseniz, yorumlarda açıklama yaparak okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

Konu hakkındaki düşünce ve yeni fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap