HBO’nun Yeni Mini Dizisi Chernobyl’in Fragmanı Yayınlandı

HBO’nun yaşanmış hikayelere dayanan yeni mini dizisi Chernobyl’in fragmanı yayınlandı ve fragman oldukça ürkütücü sahneler içeriyor.

HBO’nun yaşanmış hikayelere dayanan yeni mini dizisi Chernobyl’in fragmanı yayınlandı ve fragman oldukça ürkütücü sahneler içeriyor.

Senaristliğini Craig Mazin’in üstlendiği dizi, nükleer patlamanın hemen öncesinde Chernobyl ve Ukrayna SSC’de bulunan Pripyat civarında yaşanan olaylar ile başlıyor. Dizi, yaşanan felaketin kendisi kadar sonrasında yaşanan korkunç olaylara da odaklanıyor. Dizinin hikayesi, patlayıcı maddelerin Avrupa’ya yayılmasını önlemeye çalışan bir grup insanın etrafında gelişiyor.


Fragmanın başlarında bir masa etrafında bitkilerin güvenliği konusunda tartışan bir grup insan görüyoruz ama patlama yaşandıktan sonra yayılan radyasyonun etkisi çarpıcı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ölen hayvanların ve korkunç şekilde yaralanan insanların görüldüğü fragmandan dizinin bir hayli etkileyici olacağı tahmin edilebilir.

Kaynak : https://www.polygon.com/tv/2019/3/28/18285659/hbo-chernobyl-miniseries

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gmail’in iOS Uygulamasına Kişiselleştirilebilir Kaydırma Özelliği Eklendi