Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi yapay zeka uygulamaları!
  1. Ana Sayfa
  2. Yapay zeka

Hayatınızı kolaylaştıracak en iyi yapay zeka uygulamaları!

0

 

 

Bu içeriğimizde, hayatınızı kolaylaştıracak ve kullanmak isteyeceğiniz yapay zeka uygulamalarını bir araya getirdik.

Yapay zeka teknolojileri son yıllarda hızla gelişerek hayatımızın birçok alanında önemli bir rol oynamaya başladı. Özellikle akıllı cihazların yaygınlaşması ve internetin her yerde kullanılabilir hale gelmesi, yapay zeka araçlarının daha da yaygınlaşmasını sağladı. Bu içeriğimizde, hayatınızı kolaylaştıracak yapay zeka uygulamalarından bahsedeceğiz.

En iyi yapay zeka uygulamaları!

ChatGPT

Dünyaca ünlü Al şirketi OpenAl tarafından geliştirilen ChatGPT; insanlarla sohbet etmek, metin üretmek ve hatta diyalog tabanlı uygulamalar geliştirmek için kullanılabilir. Bu yapay zekaya hemen her şeyi yaptırabilirsiniz. Fakat internete erişimi olmadığı için bunlar sınırlı. Örneğin kod yazdırabilirsiniz. Veya ondan bir konuda fikir isteyebilirsiniz. Ayrıca kendisi, üniversite soruları da çözebiliyor.

ChatGPT – Tıkla ve git

DALL-E

 

OpenAl tarafından sunulan DALL-E uygulaması ile yazı girerek fotoğraf oluşturabilirsiniz. Yapay zeka tarafından oluşturulan bu fotoğraf, gerçek hayatta var olmayan bir nesne, manzara veya kişinin fotoğrafı olabilir.

DALL-E – Tıkla ve git

Voila Al

 


Voila Al, OpenAl’nin GPT-3 dil modeline dayanan pek çok özelliğe sahip bir yapay zeka uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde yazılardaki dil hatalarını bulabilir, blog ve sosyal medya gönderileri için fikirler alabilirsiniz. Aynı zamanda e-posta da yazdırabilirsiniz. Genel olarak kolaylık sunan bu uygulamayı, tarayıcınıza eklenti olarak ekleyebilirsiniz.

Voila Al – Tıkla ve git

Compose Al


GPT-3 dil modeline dayanan ve birçok yapay zeka uygulamasından yardım alan Compose Al, metin tamamlama, e-posta yazdırma ve sunum hazırlama gibi pek çok kolaylık sağlıyor. Örneğin göndermek istediğiniz e-postanın konusu söylerseniz, sizin için bir açıklama yazabilir. Bu da haliyle size zaman kazandırır.

Compose Al – Tıkle ve git

Soundraw

 

Yapay zekadan destek alan Soundraw uygulaması, ücretsiz olarak müzik oluşturmamıza olanak sunuyor. Oluşturacağımız müziğin ruh halini, süresini ve temposunu seçebiliyoruz. Aynı zamanda detaylıca düzenlemeler yapabilmek de mümkün.

Soundraw – Tıkla ve git


Sheetplus


Google Sheets veya Microsoft Excel gibi yazılımlarda formül kullanıyorsanız, Sheetplus işlerinizi oldukça kolaylaştırabilir. Uygulamanın web sitesi üzerinden, formüllerinizi 10 kat daha hızlı yazabilirsiniz. Sadece ne formülü istediğinizi yazmanız yeterli olacaktır. Bu kullanışlı uygulama, size zaman kazandırabilir.

Sheetplus – Tıkla ve git


Grammarly


2009 yılında beri kullanımda olan Grammarly sayesinde yazdığınız yazıdaki gramer (dilbilgisi) hatalarını kolayca bulabilir ve düzeltebilirsiniz. Yapay zekadan yardım alan uygulama, yalnızca İngilizce metinleri destekliyor.

Grammarly – Tıkla ve git

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yukarıdaki yapay zeka uygulamalarından hangilerini kullanacaksınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap