Gürültü yapan komşu nereye şikayet edilir?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Gürültü yapan komşu nereye şikayet edilir?

0

Çevre Kanunu’na göre 2021 yılında gürültü yapan komşunun ödeyeceği ceza artırıldı. Peki gürültü yapan komşu nereye şikayet edilir? Gürültü yapan komşu ne kadar ceza alır? İşte tüm merak edilenler

2872 Sayılı Çevre Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ bugünkü 31344 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğe göre, gürültü yapan komşu şikayet edilebiliyor ve o komşuya para cezası kesiliyor. Peki grültü yapan komşu nereye şikayet edilir? Gürültü yapan komşu ne kadar ceza alır? İşte tüm merak edilenler…

Apartman sakinleri arasında büyük kavgalara yol açan gürültü sorunu, tatsız bir şekilde sonlanabiliyor. Özellikle tadilat nedeniyle yaşanan gürültüden rahatsız olan bina sakinleri konuyu mahkemeye taşımak zorunda kalabiliyor. Bu nedenle Çevre Kanunu’na aykırılık halinde 2021 yılında uygulanacak idari para cezaları yükseltildi.

Gürültü yapan komşu ne kadar ceza alır?

Kanunun 14.maddesi ile apartman sakinlerinin huzur ve sükununu, beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde gürültü ve titreşim oluşturulması tamamen yasaklandı. Bu suçu konutlarda işleyenlere bin 594 lira; ulaşım araçlarında sözde müzik dinleyerek veya abartılı egzoz taktırarak işleyenlere 4 bin 813 lira ceza kesilecek.

Gürültü yapan komşu nereye şikayet edilir?

Gürültü devam etmekle beraber genel kurula kadar dayanacak haliniz kalmadı ve yapılan “uyarı”larda sorunu çözmediyse 155‘i arayarak polise şikayet edebilirsiniz.

Gürültü yapan komşu hakkında Adliyede yazılı olarak suç duyurusunda da bulunabiliyor. Dilekçesinde başvuru sahibi, şikayetçi olunan kişi, tarih, olayın özeti yer alması yeterli oluyor.

kaynak: https://emlakkulisi.com/gurultu-yapan-komsu-nereye-sikayet-edilir/658834

 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir