Güney Kore Ordusu, Hayvan Formunda Askeri Robotlar Kullanacak
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Güney Kore Ordusu, Hayvan Formunda Askeri Robotlar Kullanacak

0
Gelişen robot teknolojisi, birçok alanı olduğu gibi savunma sanayisini de derinden etkileyecek gibi görünüyor.


Yonhap Haber Ajası’nda yer alan habere göre Güney Kore, savunma teknolojilerini geliştirme projeleri üzerine çalışıyor. Haberde yer alan bilgilere göre Güney Kore, ordusuna, çeşitli hayvanların görünümüne sahip olacak olan askeri robotları katmayı planlıyor.

Eğer ki bu planlar gerçekleşirse, Güney Kore ordusu 5 yıl sonra, 2024 yılında, hayvan görünümüne sahip askeri robotlara sahip olacak. Asya ülkesinin bu hamlesi askeriyeyi ve robot teknolojisini temelden değiştirebilecek bir güce sahip.

 

Haber ajansına konuşan bir yetkili, bu robotların, oyunların kurallarını değiştirebilecek yetkinliğe sahip olduğunu söylerken, robot teknolojisiyle birlikte savunma sanayisinin de büyük değişiklikler yaşayacağını ifade etti.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/asya/201905121039024994-guney-kore-2024te-askeri-robotlari-orduda-kullanmaya-baslayacak/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap