Gümbür Gümbür Geliyor: HarmonyOS, Şimdiden 4 Milyonun Üzerinde Geliştiriciye Ulaştı

Sadece Huawei'nin değil tüm markalarının yararlanabileceği işletim sistemi HarmonyOS, istatistiklere göre oldukça verimli ilerliyor. Bilgilere göre HarmonyOS, şimdiden 4 milyonun üzerinde geliştiriciye ve 134.000 uygulamaya sahip.

Sadece Huawei‘nin değil tüm markalarının yararlanabileceği işletim sistemi HarmonyOS, istatistiklere göre oldukça verimli ilerliyor. Bilgilere göre HarmonyOS, şimdiden 4 milyonun üzerinde geliştiriciye ve 134.000 uygulamaya sahip.

Geçtiğimiz hafta, Android ve iOS işletim sistemlerini uzun zamandır oturdukları tahtlarından kaldırmaya gelen HarmonyOS işletim sistemini aktarmıştık.

Şimdiki haberimizde ise HarmonyOS’in attığı sağlam adımların getirilerini görüyoruz. Paylaşılan bilgilere göre bu işletim sistemi, daha şimdiden 134.000 uygulamaya sahip ve 4 milyonun üzerinde geliştirici, bu işletim sisteminin çatısı altında çalışmakta.
10 milyonun üzerinde kullanıcı sayısıyla Huawei, HarmonyOS’in en büyük üçüncü işletim sistemi olduğunu söylüyor.

Ülkeler arasındaki gerginlik sebebiyle bir anlığına ortada kaldığını sandığımız fakat bizleri yanıltan Huawei, HarmonyOS ile kulllanıcıları kendi tarafına çekmeyi başarıyor gibi görünüyor. Yukarıdaki grafikte yıllar geçtikçe ne kadar büyüme gerçekleştiğini görebilirsiniz.

Huawei, bu sayıların kendi kendine artmasını beklemiyor elbette. Şirket, 2021 Huawei HMS (Huawei Mobil Servisleri) Global Uygulama İnovasyon yarışmasını duyurdu. Bu yarışmayla birlikte geliştiriciler, Huawei Mobil Servisleri’ne dayalı olarak çalışan yenilikçi uygulamalar geliştirecek.

Çin, Avrupa, Latin Amerika, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika’dan yarışmacılar bu yarışmaya katılabiliyor. Ödül havuzundaysa tam 1 milyon dolar bulunuyor olsa da Huawei, bulut hizmeti, pazarlama desteği gibi kendi servislerinden de ödüller sunacak.

Başta da belirttiğimiz üzere HarmonyOS, halihazırda 4 milyondan fazla geliştiriciye ve 134.000 uygulamaya sahip. Buna ek olarak her geçen gün daha çok kişinin beğenisini toplamayı başaran Huawei, bakalım yeni işletim sistemiyle halihazırda bulunan iOS ve Android’e denk bir rakip olabilecek mi.

Kaynak:Paste https://www.megabayt.com/sirket-haberleri/harmonyos-aldi-basini-gidiyor-simdiden-4-milyonun-uzerinde-gelistiriciye-ulasti/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Aracınızda kullandığınız lastiklerin artık performans sorunu yarattığını düşündüğünüz zaman yeni bir takım lastik almak istersiniz. Karşınıza çıkan ürünlerin üzerinde bazı lastik kodları vardır. Lastik hız kodu, yük kodu ve benzeri. Peki, bunlara gerçekten dikkat etmek gerekiyor mu? Lastik kodları nelerdir gelin daha detaylı inceleyelim.

Ölümlü Kazaları Engellemek İçin Eklenen Lastik Kodları Nelerdir? Lastik Hız Kodu ve Yük Koduna Dikkat Etmek Gerekir mi?

Geçtiğimiz günlerde ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan Alzheimer ilacı Aduhelm ile ilgili son derece kritik gelişmeler yaşandı. FDA'nın ilacı onaylamasını yanlış bulan üç FDA danışmanı bilim insanı, komisyondaki görevlerinden istifa etti.

Onaylanan Alzheimer İlacına Karşı Çıkan Bilim İnsanları İstifa Etti: Kanıt Yok, Yan Etkisi Çok