GoPro ile Kaydedilen, Dev Köpekbalığının Dalgıca Saldırı Anı!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

GoPro ile Kaydedilen, Dev Köpekbalığının Dalgıca Saldırı Anı!

0

ABD’li Bir Dalgıca 3 Metre Boyunda Bir Köpekbalığı Saldırdı

Florida’da dalmakta olan bir grup genç dalgıca köpekbalığı saldırdı. Saldırı sonucunda bir genç bacağından yaralanırken uzuv veya can kaybı yaşanmadı. Korku dolu dakikalar ise anbean GoPro ile kaydedildi. İşte o anlar…

ABD’nin Florida eyaletinde, Boca Chica kıyılarında dalmakta olan bir grup genç; yaklaşık 3 metre boyundaki bir köpekbalığının saldırısına maruz kaldı. Korku dolu dakikaların yaşandığı saldırı an ve an kaydedilirken; gençler kendilerini zar zor tekneye attılar. Saldırıya uğrayan dalgıçlardan biri bacağından yaralanırken, yaralı dalgıcın uyarması sayesinde diğerlerine herhangi bir şey olmadı.

Youtube’da yayınlanan videoda, saldırıya uğrayan dalgıcın köpekbalığı ile mücadele anları yer alıyor.  Okyanusun ortasında, botlarından yaklaşık 100 metre uzakta dalmakta olan iki dalgıç, birden bir köpekbalığı ile karşılaşıyorlar. Köpekbalığı elinde zıpkın oku olan dalgıçlardan birine usulca yaklaşıyor ve aniden bacağından bir parça koparıyor. Bu ani olayı beklemeyen dalgıç birden deniz canavarına oku sallayarak boğuşmaya başlıyor.

Köpekbalığını zar zor uzaklaştırdıktan sonra ise arkadaşına bağırarak sesleniyor ve zıpkınını istiyor. Bu anı  videoda bacağından bir parçanın koptuğunu izliyor. (+18’imsi)

ABD, dünyadaki en çok köpekbalığı saldırısı olan bölgelerden ülke olmakla beraber Miami’nin de bulunduğu Florida eyaleti, ABD’de en çok köpekbalığı saldırısı olan bölgedir. Burada her yıl yaklaşık 30 kişi, köpekbalıklarının saldırısına uğramaktadır. Aşağıdan bu korkunç olayı yaşayan dalgıçların kaydettiği saldırı anlarını izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap