Google,Web Yöneticisi Merkezi: Yeni Arama Konsolu mesajlarını tanıtıyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google,Web Yöneticisi Merkezi: Yeni Arama Konsolu mesajlarını tanıtıyor

0

Arama Konsolu , her ay milyonlarca mesaj gönderiyor. Web sitenizin yeni bir sorunu olduğunda size bildirmek ve Google’daki varlığınızı iyileştirmek için. 
Arama Konsolu, yapılan güncellemelerden ve fırsatlardan haberdar olmanızın ana yoludur.

Google, Search Console‘da mesajlarla çalışmayı daha verimli hale getirmek için mesajları ürünün bir parçası haline getirmek için çalışıyor. Bugünden itibaren, Arama Konsolu‘ndaki herhangi bir sayfanın en üstünde bulunan zil simgesini tıklatarak kolayca erişilebilen bir panel aracılığıyla mesajlara erişilecektir. 
 
Eski arayüzden temel fark şu anda ürün içindeki mesajlarınıza erişebilmeniz, raporlarınızı bırakmanıza gerek kalmamasıdır.
Aşağıda gösterildiği gibi zil simgesinin üstünde yeni mesajların sayısı ile ilgili bir bildirim göreceksiniz. Siteniz için bir mesaj listesi içeren bir panel görmek için tıklayın, dağınıklığı temizlemek için bir veya daha fazla mesajı okunmuş olarak işaretleyebilirsiniz.
 dağınıklığı temizlemek için bir veya daha fazla mesajı okunmuş olarak işaretleyebilirsiniz.

Resim: Yeni Arama Konsolu Mesajları

Ayrıca, Kapsam, Geliştirme türleri, Performans ve diğerleri gibi çeşitli türlerde kategorilere ayırarak mesajları daha hareketli hale getirmenin yeni bir yolunu da sunuyoruz. Bu, belirli bir sorun hakkında bilgi bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Ayrıca, site sahiplerinin siteye gönderilen tüm mesajlara, hatta daha önce gönderilenlere, ne zaman doğrulandıklarına ve mesajların ne zaman gönderildiğine bakmadan erişmelerini de sağlıyor.

Resim: Arama Konsolu mesajlarındaki kategoriler

Ayrıca, site sahiplerinin siteye gönderilen tüm mesajlara, hatta daha önce gönderilenlere, ne zaman doğrulandıklarına ve mesajların ne zaman gönderildiğine bakmadan erişmelerini de sağlıyor. Artık, kullanıcılar yeni bir siteye eriştiklerinde, sitenin geçmişte aldığı mesajları görebilirler; bu, yeni sahiplerin o mülkün içeriğini anlamalarına yardımcı olmalıdır.

Mesaj paneli sadece 23 Mayıs 2019’dan itibaren mesajlar gösterir. Bu tarihten önce gönderilen mesajlar yalnızca kişisel e-posta adresinizde veya eski mesaj listesinde görüntülenebilir. Eski mesajlarınız şu an için eski arayüzde mevcut olacak, bunları kenar çubuğundaki “ Eski araçlar ve raporlar ” bölümünde bulabilirsiniz.

Umarız bu yeni özellik iş akışınızı iyileştirir ve daha iyi ve daha hızlı kararlar almak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri parmaklarınızın ucuna getirir.

Maya Mamo, Haymi Shalom ve Yuval Kurtser, Arama Konsolu mühendislik ekibi.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir