Google’un Kilit Ekranı Freni
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google’un Kilit Ekranı Freni

0

Google, Play Store’da yer alan ve muhtemelen kullanıcılara “bu kadarı da fazla” dedirten bazı popüler uygulamalara karşı harekete geçti!
 Google‘ın bugün geliştiricilere e-postayla gönderdiği yeni Google Play Geliştirici Programı İlkeleri Güncellemeleri, kilit ekranında reklam göstermeye çalışan uygulamalara kısıtlama getirdi. Türkçe çevirisiyle ilgili satırda şunlar yazıyor:

Uygulamanın amacı özellikle kilit ekranıyla ilgili değilse, kilit ekranından para kazanmaya yönelik reklamları veya işlevleri bu alanda gösteremezler.”

 

Kısaca Google, uygulamaların Android‘li telefonunuzun kilit ekranına reklam yerleştirmesini istemiyor. Android Police‘e göre bu tür reklamlara ES File Explorer, Peel ve Hotspot Shield VPN gibi uygulamalarda rastlanıyor.

İlke değişikliği şu an yürürlüğe girdiğinden hala kilit ekranında reklam gösteren bir uygulamaya rastlarsanız ve onu rapor ederseniz, Google’ın uygulamayı mağazadan kaldırmaktan başka seçeneği kalmayabilir.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap