1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google’un Google+’ı platformu kapatıyor!😌

Google’un Google+’ı platformu kapatıyor!😌
0

Google, Google+ servisinin büyük bölümünü, sistem açığı sonucu kullanıcı bilgilerinin belli bir süreliğine korunmasız hale gelmesi üzerine kapatma kararı aldı.

Şirket ise, kapatma kararının kullanıcı hedeflerine ulaşılamamasıyla ilgili olduğunu açıkladı.

Google, yakınlarda yazılım sisteminde yaşanan bir açık nedeniyle, Google+ kullanıcılarının özel bilgilerinin üçüncü tarafların erişimine karşı korunmasız hale geldiğini belirtiyor.

Şirket, 500 bin kullanıcının bu durumdan etkilendiğini bildiriyor.ABD’de yayımlanan Wall Street Journal gazetesi, şirket içi bir yazışmaya dayanarak, Google’ın bu durumdan Mart ayında haberdar olduğunu ancak bunu kamuoyuna açıklamadığını yazdı.Şirket ise açıklamasında, olayın kamuoyuna açıklamayı gerektirecek kadar ciddi olmadığını belirtti.Google, kapatma kararını, platformun yeterli kullanıcıya ulaşamadığı ve kullanıcıların yeteri kadar etkileşime girmesini sağlayamadığı gerekçesiyle aldığını duyurdu.

Google+ 2011 yılında Facebook’a rakip olma amacıyla kurulmuş ancak proje Facebook karşısında başarısız olmuştu.

Adnan Güney diyor ki!: Şirket bu güne kadar hangi önlemi aldı? Platformun tema düzen ve tasarımı üzerinde dahi bir değişiklik yapılmadan, Facebook tema düzenine benzer oyun, paylaşım, sayfa etkileşimi, beğeniler ve dikkat çekici düşünceleri dahi bir yenilik olarak göremeden şirket yetersiz damgası ile karar aldı. 

Suçlu şirketin içinde çalışanlar mı yoksa geliştiriciler mi? Bu gerçekten merak konusu! Ücretsiz bir blogger yayıncı bile temasını düzenlemeye çekici kılmaya çalışıyor. Pekii! Google şirket çalışan ve geliştiriciler ne için çalışıyordu?  “Hiçbirşey yoktan var olmaz. Var olan bir şeyde kendiliğinden yok olmaz.’ Mutlaka bir NedenNiçin,Nerede? sorgusu vardır

Yıllardır Google+’ın kapatılacağı söylentileri gündemdeydi. Google şimdi, Google+’ı kullanıcılar açısından sona erdirme kararı aldı.

Bununla birlikte Google, Google+’ı kullanan şirketlere özel Google+ hizmeti sunmaya devam edeceğini duyurdu.

Bugüne kadar Google+’ın kullanımıyla ilgili bilgileri paylaşmamayı tercih eden Google, kapanma açıklamasında, Google+ kullanıcılarının platformu çok az kullanıp çok az etkileşime girdiğini, kullanıcıların yüzde 90’ının uygulamada ortalama sadece beş saniye vakit geçirdiği söyledi. İşte bu sonuç aslında işin başlangıcı. Umarım Google pes etmez ve insanların geri bildirim ve önerilerini dikkate alarak Platformu canlandırıp ayakta tutar. Ben inanıyorum milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyeceğine. İnsanlar neden facebooktaki önce bunu Dünya genelinde bulmak lazım. Cevabı çok bsait, Beleş oyun oynamak, o bu ne yaptı takip etmek. Dedikodu düzeyinde haberleri kontrol etmek. Birileri çok farklı iş yaptığını öyleyebilir mi acaba? Sabnmıyorum. Söylenecek söz varsa yorum kısmı aşağıda mevcut.. LÜTFEN Sizde düşüncelerinizi paylaşın. Eğer yorum yazmaya üşengeç bir millet değilsek aşağıda en az 10 yorum görebilirsiniz. şimdi Google’u sevmeyenler ama onun araçlarını kullanmaktan da vazgeçmeyenler şimdi göbek atabilirler..

Açıklama ardından Google’ın çatı şirketi Alphabet % 1.23 oranında değer kaybetti.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap