1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google’un 2018 I/O toplantısında alınan karar ve uygulama hakkında duyurduğu 100 konu

Google’un 2018 I/O toplantısında alınan karar ve uygulama hakkında duyurduğu 100 konu
0
Google I /O’da üç gün süren bir çalışmadan sonra, AI ile mümkün olan yararlı özelliklerden,
 dijital bir iyilik hissi geliştirmenize yardımcı olacak güncellemelere kadar ileriye bakacak çok şeyinizin olacağını belirtiyor. Google I /O duyurularından 100’ü, belirli bir sıralamaya göre yapılmış. Çünkü favori konular eklenmemiş. 
The Google Assistant &Home

1. Hey Google, bugün harika görünüyorsun! Artık Google Asistanınız için altı yeni ses arasından seçim yapabilirsiniz.
2. John Legend’in melodik tonlarını Asistan’a ödünç vererek, bu yılın ilerleyen dönemlerinde bile bazı tanıdık sesler bile olacak.
3. Asistan daha konuşkanlaşıyor. AI ve WaveNet teknolojisiyle, insan sesinin inceliklerini daha iyi taklit edebiliriz – perde, tempo ve duraklamalar.
4. Devam Eden Konuşma, her bir takip talebi için “Hey Google” ı tekrar etmeden doğal bir arka-sohbete sahip olmanızı sağlar. Ve Google Asistan, bir başkasıyla konuştuğunuzda bunu anlayabilecek ve buna göre cevap verebilecek.
5. Google Asistan’ın, “New York ve Austin’de hava durumu nedir?” Gibi daha karmaşık sorguları anlayabilmesi için Birden Çok Eylem’i kullanıma sunuyoruz.
6. Özel Rutinler, kendi Rutininizi oluşturmanıza ve bir ifade ile başlamanıza olanak tanır. senin için en iyisini hisseder. Örneğin, aile yemeği için özel bir rutin oluşturabilir ve “Hey Google, akşam yemeği hazır” diyerek başlatabilir ve Asistan favori müziğinizi açabilir, TV’yi kapatabilir ve “akşam yemeği zamanı” nı herkes için yayınlayabilir. evde.
7. Yakında, Asistan uygulamasını kullanarak veya Android için Google Saat uygulamasını kullanarak Rutinleri belirli bir gün veya saat için programlayabilirsiniz.
8. Aileler, son iki ayda Asistanda 130.000 saatten fazla çocuk öyküsünü dinlemişlerdir.
9. Bu yıl daha sonra Pretty Please’u tanıtacağız; böylece Asistan küçük üyelerinizden nazik konuşmayı anlayabilir ve teşvik edebilir.
10. Akıllı Görüntü cihazları bu yaz mevcut olacak, sesin basitliğini ve Google Asistan’ı zengin bir görsel deneyim ile bir araya getirecek.
11. Telefondaki Asistan deneyimini yeniden tasarladık. Asistan, günün saati, konumu ve Asistan’la son etkileşimlere dayanan önerilerle, günün hızlı bir anlık görüntüsünü size verecektir.
12. Afiyet olsun! Google Asistan uygulaması için yeni bir yiyecek pick-up ve teslimat deneyimi bu yıl içinde sunulacak.
13. Gözlerinizi yolda tutun; Asistan, Google Haritalar’da gezinmeyi düşük bir görsel profille yönlendiriyor. Metin mesajları gönderirken, müzik çalarken ve daha fazlasını yaparken ellerinizi direksiyonda tutabilirsiniz.
14. Google Duplex, bu yaz Google Talk’ta testler yapmanıza, randevularınızı planlamanıza ve işletmelerin tatil saatlerini almanıza yardımcı olacak yeni bir özelliktir. Sadece tarih ve saati belirtin ve Asistanınız işi sizin için koordine etmek üzere arayacaktır.
15. Google Asistan, yıl sonunda 80 ülkede satışa sunulacak.
16. Ayrıca, Google Home ve Google Home Mini’yi bu yıl daha yedi ülkeye de getiriyoruz: İspanya, Meksika, Kore, Hollanda, Danimarka, Norveç ve İsveç.

Al and ML

17. E -postalarınızda yazım ve dilbilgisi hataları olasılığını azaltırken, tekrar tekrar yazarak, zamandan tasarruf etmenize yardımcı olan, AI tarafından desteklenen yeni bir özellik olan Gmail’de Smart Compose’u göreceksiniz .
18. ML Kiti , Google’ın makine öğrenme teknolojisinin genişliğini, metin tanıma, yüz algılama, resim etiketleme ve daha fazlası için cihaz içi API’ler dahil olmak üzere uygulama geliştiricilerine sunar. Firebase aracılığıyla erişilebilen tek bir mobil SDK’de kullanılabilir ve hem Android hem de iOS’ta çalışır.
19. Üçüncü nesil TPU’larımız (Tensör İşleme Üniteleri), önceki nesilden daha fazla sıvı soğutmalı ve çok daha güçlüdür; bu da modelleri daha hızlı eğitmemize ve çalıştırmamıza izin vererek daha fazla ürünün AI ile geliştirilmesini sağlar.
20.Yapay zeka programımızın, AI modelimizin tıbbi olayları tahmin edebildiğini ve doktorların problemleri ortaya çıkmadan önce görmelerini sağladığını gösteren sonuçlarıyayınladık, şeklinde açıklamalara devam ediliyor.
21. AI, Michigan’ın karlı sokakları, San Francisco’nun sisli tepeleri veya Kirkland’ın yağmurlu yolları olsun, Waymo’nun araçlarının farklı ortamlarda sürmesini kolaylaştırıyor . Bu gelişmelerle, her yere herkesin kendi kendine sürüş teknolojisini getirme hedefimize yaklaşıyoruz.

Android

22. Bir açıkladı Android P beta sürümünü , istihbarat, basitlik ve dijital sağlığı üzerinde duruldu.
23. En çok kullandığınız uygulamalar ve servisler için pil gücünü önceliklendiren Adaptif Pil oluşturmak için DeepMind ile ortaklık kurduk.
24. Android P’deki Adaptif Parlaklık, çevrenize göre parlaklığı nasıl ayarlayacağınızı öğrenir ve enerjiyi korumak için otomatik olarak günceller.
25. Uygulama Eylemleri, bir sonraki görevinize ne zaman yapacağınızı tahmin ederek, bir sonraki görevinize hızlıca ulaşmanıza yardımcı olur. Dolayısıyla, kulaklıklarınızı cihazınıza bağlarsanız, Android favori Spotify çalma listenizi devam ettirmek için bir işlem önerecektir.
26. Ayrıca, Android telefonunuzda Başlatıcı, Akıllı Metin Seçimi, Google Play Store, Google Arama uygulaması ve Asistan gibi yerlerde de gösterilecek.
27. Dilimler, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda uygulama parçalarını göstererek akıllı telefonunuzu daha da akıllı hale getirir. Örneğin, telefonunuzda Google Arama’da “Lyft” araması yaptığınızı söyleyin; size bir seyahat için fiyat ve zaman kazandıran etkileşimli bir Dilim görebilirsiniz ve sürüşü hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.
28. Yeni bir kurumsal iş profili, iş uygulamalarınızı görsel olarak ayırır. İş uygulamalarını tek bir yerde görmek için çalışma sekmesine dokunun ve işten çıktığınızda bunları basit bir geçiş yaparak kapatın.
29. Az daha çoktur! Yakın zamanda kullanılan uygulamaların tam ekran önizlemelerini içeren yeni tasarlanan Genel Bakış’ı görmek için Android P’deki ana düğmeyi yukarı kaydırın. Herhangi bir uygulamaya geri dönmek için bir kez tıklamanız yeterlidir.
30. Sürekli uygulamalar arasında geçiş yapıyorsanız, sizin için iyi haberlerimiz var. Akıllı Metin Seçimi (seçtiğiniz metnin anlamını tanır ve ilgili eylemleri önerir) artık Genel Bakış’ta çalışır ve istediğiniz işlemi gerçekleştirmeyi kolaylaştırır.
31. Android P ayrıca yeniden tasarlanan Hızlı Ayarları, ekran görüntülerini almanın ve düzenlemenin daha iyi bir yolunu (daha önce gerekli olan vulkanik tutamak için vedalaş), basitleştirilmiş ses kontrollerini, bildirimleri yönetmenin daha kolay bir yolunu ve daha fazlasını sunar.
32.Teknoloji hayatınız boyunca size yardımcı olmalı, sizi bundan uzaklaştırmamalıdır. Android P, platformda yerleşik dijital refah özelliklerine sahiptir.
33. Gösterge Panosu, telefonunuzda zaman geçirme şeklinize dair bir anlık görüntü sağlar. Uygulamalarda ne kadar harcadığınız, telefonunuzun kilidini kaç kez açtığınız ve kaç tane bildirim aldığınız hakkında bilgiler içerir.
34. Telefonunuzla nasıl etkileşimde bulunduğunuz konusunda daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Uygulama Zamanlayıcısı, uygulamalarda zaman sınırları belirlemenize olanak tanır ve zaman sınırınıza yaklaştığınızda Android, başka bir şey yapma zamanı geldiğini size söyler.
35 . Rahatsız Etmeyin (DND) modunda daha fazla oomph var. Telefon çağrılarını ve metinleri susturmakla kalmaz, aynı zamanda ekranınızda görünen bildirimler gibi görsel kesintileri de gizler.
36. Mevcut olmanıza odaklanmanıza yardımcı olacak bir jest oluşturduk: Eğer telefonunuzu masaya yatırırsanız, otomatik olarak DND’ye girer.
37. Yeni bir API ile, DND açıldığında mesajlaşma uygulamalarınızdaki durumunuzu otomatik olarak “uzak” olarak ayarlayabilirsiniz.
38. Wind Down ile biraz daha kolay uykuya dalın. Bir yatma saati ayarlayın ve telefonunuz otomatik olarak Gece Işığı moduna geçecek ve dikkat dağınıklıklarını ortadan kaldırmak için gri tonlamaya dönüşecektir.
39. Android P, güvenlik ve gizlilik iyileştirmeleri güncellenmiş güvenlik protokolleri, şifrelenmiş yedeklemeler, korumalı onaylar ve daha pek çok şeyle dolu.
40.Geçtiğimiz yıl, işletim sistemi geliştirmelerini kolaylaştırmak için geçtiğimiz yıl başlattığımız bir proje olan Project Treble’da, Android P Beta, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Nokia 7 Plus, Oppo R15 Pro, Vivo X21, Pixel ve Pixel 2’ye ek olarak OnePlus 6 ve Essential PH ‑ 1.
Android TV Android Auto, and Wear OS by Google

41. JBL LINK BAR’a merhaba deyin. Tam bir Google Asistan konuşmacı ve Android TV deneyimi sunan bu hibrit cihazı başlatmak için Harman ile birlikte çalıştık.
42. Geliştiriciler için Android TV ile daha fazla içerik oluşturmaya yönelik sınırlı sayıda Android TV dongle cihazı olan ADT-2’yi kullanıma sunduk.
43. Android Auto, artık 400’den fazla otomobil ve satış sonrası stereo sistemini desteklemek için 50’den fazla OEM ile çalışıyor.
44. Volvo’nun Android tarafından desteklenen bir sonraki gen bilgi eğlence sistemi, Haritalar, Asistan ve Google Play Store dahil olmak üzere Google uygulamaları ile entegre olacak.
45. Dikkat! Google’dan Google Wear Wear Google’dan yeni özelliklerle saatinizden daha fazlasını yapabilirsiniz .
46. Google’dan Google Wear Google Asistan işletim sisteminden gelen akıllı öneriler, doğrudan saatinizden sohbet etmeye devam etmenizi sağlar. Bağlamsal olarak alakalı takip soruları veya cevapları arasından seçim yapın.
47. Artık saatinizin hoparlöründen veya Bluetooth kulaklığınızdan cevap almayı seçebilirsiniz. Google Asistan’a saatinizden “Bana günümü
anlatın ” diye sorun . 48. Google Wear tarafından tüm Wear OS’de işlemler mevcut olacak, böylece yiyeceklerinizi boşaltırken LG fırını ön ısıtma gibi görevleri yapmak için sesinizi kullanabilirsiniz. ya da bir sonraki tren kalkarken Bay Trains’e sor. Daha fazla Eylem ve işlev eklemek için geliştiriciler ve ortaklarla birlikte çalışıyoruz.
Google Maps

49. 220 ülkede 21 milyon milden fazla harita çizdik , yüz milyonlarca işletmeyi haritaya koyduk ve dünya çapında 1 milyardan fazla insana erişim sağladık.
50. Google Haritalar, daha yardımcı ve kişisel hale geliyor . Yeniden tasarlanan Keşfet sekmesi, ilgilendiğiniz her alanda yemek, etkinlik ve etkinlik seçenekleri hakkında bilmeniz gereken her şeye sahiptir.
51. Üst listeler, yerel uzmanlardan, Google’ın algoritmalarından ve güvenilir yayıncılardan size bilgi verir . ilginç – en önemli çorbalar ya da ucuz gibi yakındaki yerler.
52. Yeni özellikler kolayca bir grup olarak plan yapmanıza yardımcı olur. Uygulama içinde kısa bir yer listesi oluşturabilir ve herhangi bir platformda arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz, böylece hızlı bir şekilde oy verebilecek ve gidecek bir yere karar verebilirsiniz.
53. “Eşleşmeniz”, dünyayı lensiniz aracılığıyla görmenize yardımcı olur ve tercihlerinize göre bir yiyeceğin veya içeceğin tadını çıkarma olasılığınızı gösterir.
54. Güncellenmiş yürüyüş yönleri, yürüyüş yolculuğunuza daha hızlı bir şekilde yönelmenize ve dünyayı daha fazla güvenle yürüyerek gezmenize yardımcı olur. Yani bir metrodan çıktığınızda veya dört sokaktan daha fazlasıyla bir geçiş yaptığınızda, hangi yöne gideceğinizi bilirsiniz.

Google Photos

55. Makine öğrenimi ile desteklenen önerilen eylemler , fotoğraflarınızı görüntülediğinizde doğru bir şekilde göstermeye başlar – size resmi parlaklaştırma, paylaşma, döndürme veya arşivleme seçeneği sunar. Ufukta bir başka eylem, belgelerin fotoğraflarını PDF’lere hızlı bir şekilde aktarabilir.
56. Arka plan rengini siyah beyaza ayarlarken, yeni renk pop tasarımları fotoğrafınızın konusunu renkli olarak bırakır.
57. Ayrıca, siyah beyaz fotoğrafların sadece bir dokunuşla rengini değiştirebilmeniz için çalışıyoruz.
58. Google Foto iş ortağı programını duyurduk Geliştiricilere, ürünlerinde daha akıllı, daha hızlı ve daha yararlı fotoğraf ve video deneyimleri oluşturma araçları sunarak, fotoğraflarınızla daha fazla uygulama ve cihaz arasında etkileşimde bulunabilirsiniz.

Google News

59. Güncellenmiş Google Haberler , web üzerinden kalite raporlaması ve çeşitli bilgileri gerçek zamanlı olarak bulmak ve düzenlemek için yeni bir dizi AI tekniğini kullanır ve bunu dünya sahnesinden neler olup bittiğini anlayabilmeniz için hikayelere dönüştürür. kendi arka bahçesi.
60. “For You” sekmesi, Google’ın sizin için düzenlediği beş önemli haberin “Günlük Brifingi” ile başlayarak, en önemli başlıklar, yerel haberler ve En son ilgi alanlarınız.
61.Tam Kapsam ile, tek bir tıklama ile bir hikaye derin dalış yapabilirsiniz. Bu bölüm kişiselleştirilmemiştir; herkes, ilgili makaleler, zaman çizelgeleri, fikir ve analiz parçaları, video, zaman çizelgesi ve gerçek zamanlı olarak etkinin veya reaksiyonun ne olduğunu görme yeteneği dahil olmak üzere aynı içeriği görecektir.
62. Ayrı başlıksız bölümler, aynı zamanda kişisel olmayan, dünya haberleri, iş dünyası, bilim, spor, eğlence ve daha fazlası gibi geniş bir haber yelpazesinde tamamen haberdar olmanızı sağlar.
63. Google Haberler uygulamasında en sevdiğiniz yayıncılara abone olmak, Google ile Abone olmak (form, yeni şifre veya kredi kartı olmaksızın) için çok basittir ve Google ile web’de oturum açtığınız her yerde aboneliklerinize erişebilirsiniz.

Virtual  reality and ugmented reality
64. Google Lens güncellemeleri, çevrenizdeki dünyaya cevap almanıza yardımcı olur. Akıllı metin sayesinde, metinleri gerçek dünyadan (yemek tarifleri veya kartvizitler gibi) telefonunuza kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
65. Stil kıyafeti ile, bir kıyafet veya ev dekorasyonu öğesi gözünüze çarparsa, Lens’i açabilir ve sadece bu belirli öğeyle ilgili bilgileri (yorumlar gibi) değil aynı zamanda benzer öğeleri de görebilirsiniz.
66. Objektif gerçek zamanlı tanımlama özelliğini kullanmaktadır, böylece kameranızı işaret ederek etrafınızdaki dünyaya göz atabilirsiniz. Size bilgileri hızlıca verebilir ve gördüğünüz şeylere bağlayabilir.
67.Aşağıdaki OEM’lerden desteklenen cihazlarda doğrudan kamera uygulamasında Lensi kullanın: LGE, Motorola, Xiaomi, Sony Mobil, HMD / Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ, Asus ve elbette Google Pixel.
68. Objektif, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Portekizce dahil olmak üzere daha fazla dile geliyor.
69. Tur Oluşturucu , bir hikayesi olan herkesin, öğretmenler veya öğrenciler gibi, Google Street View’dan veya kendi 360’ından çekilen fotoğraflar kullanarak kolayca bir VR turu yapmasını sağlar.
70. ile Sceneform , Java geliştiricileri artık karmaşık API’leri öğrenmek zorunda kalmadan sürükleyici 3D uygulamalar inşa edebilirsiniz. AR uygulamalarını sıfırdan oluşturmak ve mevcut olanlara AR özelliklerini eklemek için kullanabilirler.
71. Geliştiricilerin daha işbirlikçi ve etkileyici artırılmış gerçeklik uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmak için Android ve iOS’ta ARCore’un Bulut Çapa API’sını kullanıma sunduk. Cloud Anchors, evinizi yeniden dekore etmek, oyun oynamak ve bir topluluk duvar resmini çizmek gibi arkadaşlarınızla birlikte işbirliği yapmak isteyen AR deneyimleri yaratmanızı mümkün kılar.
72. ARCore, Dikey Düzlem Algılama özelliği sunarak, AR nesnelerini dokulu duvarlar gibi daha fazla yüzeye yerleştirebileceğiniz anlamına gelir. Artık, satın almadan önce, eşya bezinin üstündeki resmi görmek gibi şeyler yapabilirsiniz.
73. Artırılmış Görüntüler adı verilen bir özellik sayesinde, yalnızca telefonunuzu onlara işaret ederek görüntüleri canlandırabilirsiniz. Bu, QR kodları, AR işaretleri ve statik resim hedeflerinde çalışır (haritalar, bir mağazadaki ürünler, logolar gibi) , fotoğraf veya film posterleri).
YouTube
74. Herkesin kendi dijital refah duygusunu geliştirmesine yardımcı olacak YouTube mobil uygulamasına güncellemeler başlattık . Take a Break hatırlatıcısı, belirli bir süre sonra video izlerken bir mola vermenizi (tahmin ettiniz!) Hatırlatmanızı sağlar.
75. Telefonunuza gönderdiğiniz bildirim seslerini ve titreşimleri YouTube uygulamasından susturmak için her gün belirli zamanlar planlayabilirsiniz.
76. Ayrıca, tüm günlük push bildirimlerini YouTube uygulamasından tek ve birleştirilmiş bildirime birleştiren zamanlanmış bir bildirim özetine de girebilirsiniz.
77. Yakında, YouTube’da geçirdiğiniz süreyi daha iyi anlamanızı sağlamak için bir zaman izlemeli profile erişebileceksiniz.
Accessibility
78. Yeni bir Android uygulaması olan Lookout , nesneleri, metinleri ve çevrelerindeki insanlarla karşılaştıklarında görme engelli veya görme engelli işitme engelli insanlar verir.
79. Android için Gboard beta sürümünde Mors kodu yazabilme özelliğini sunuyoruz. Bu özelliği oluşturmak için Morse kod destek teknolojisindeki bir uzman olan geliştirici Tania Finlayson ile ortaklık kurduk.

Google Play and more developer updates
80. Oyun Geliştiricileri Konferansında beta sürümü kullanıma sunduktan sonra, Google Play Anında Arama, tüm oyun geliştiricilerine açıktır.

81. Güncellenmiş Google Play Console özellikleri , uygulamanızın performansını artırmanıza ve işletmenizi büyütmenize yardımcı olur. Bunlar, gösterge tablosu istatistikleri, Android vitals, lansman öncesi rapor, edinme raporu ve abonelikler panosunda yapılan iyileştirmeleri içerir.

82. Android Jetpack , geliştiricilerin mükemmel Android uygulamaları oluşturmasını daha hızlı ve daha kolay hale getiren yeni bir dizi bileşen, araç ve mimari kılavuzdur.

83. Android ktx, Android Jetpack parçası olarak başlatılması, Kotlin geliştirici deneyimini optimize eder.

84.Android uygulamalarını yayınlamak için yeni bir format olan Android App Bundle, geliştiricilerin daha küçük uygulama boyutlarında harika deneyimler sunmasına ve çeşitli Android cihazları ve form faktörleri için uygulamaları optimize etmesine yardımcı olur.

85. Android Studio 3.2’nin en yeni kanarya sürümü , Android P Geliştirici Önizlemesi, Android Uygulama Paketi ve Android Jetpack’in yanı sıra hızlı ve kolay bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacak daha fazla özelliği desteklemeye odaklanıyor.

86. Dinamik Dağıtım’ı ekledik, böylece kullanıcılarınız yalnızca uygulamanızı çalıştırmak için gereken kodları ve kaynakları indirerek indirme sürelerini kısaltarak cihazlarında yer tasarrufu sağlıyor.

87. ile Android Things 1.0 , geliştiriciler inşa edebilirsiniz ve gemi ticari IOT ürünleri Android şeyler platformu kullanarak.

88. Firebase’de Performans İzleme ile ilgili en son geliştirmeler, uygulama performansı sorunlarını kolayca izlemenize ve uygulamanızın kekeleyen veya donmuş bölümlerini tanımlamanıza yardımcı olur.

89. Önümüzdeki aylarda, uygulamanızı yüksek kalitedeki bir duruma (hem Android’de hem de iOS’ta) yayınlamaya başlamadan önce iOS’a eklemek için Firebase Test Lab’ı genişleterek Firebase Test Lab’ı genişletiyoruz.

90. iOS ve Android’de yüksek kaliteli, yerel kullanıcı deneyimleri oluşturmak için mobil uygulama SDK’mızın en son sürümü olan Flutter Beta 3’ü gönderdik .

91. Android uzantı kütüphanelerinin (AndroidX) yeni bir sürümünü temsil eden Destek Kitaplığı dönemi.

92. Şimdi yapabilirsinizChromebook’larınızda Linux uygulamalarını çalıştırın (Google Pixelbook’ta bir önizlemeyle başlayarak), böylece favori araçlarınızı ve tanıdık komutlarınızı Chrome OS’un hızı, basitliği ve güvenliği ile kullanabilirsiniz.

93. Materyal Tasarım konusundaki en son güncellemenin bir parçası olan Materyal Teması, geliştiricilerin ürün genelinde tutarlı bir şekilde sistematik olarak benzersiz bir stil ifade etmelerini sağlar, böylece güzel bina oluşturma ve hızlı bina oluşturma arasında seçim yapmak zorunda kalmazlar. Ayrıca Material.io’yu yeniden tasarladık .

94. İş akışını kolaylaştırmak ve tasarım ve geliştirmede yaygın ağrı noktalarını ele almak için üç Malzeme aracını kullanıma sunduk: Malzeme Teması Düzenleyicisi, tasarımınızdaki bileşenlere global stil değişikliklerini uygulamanızı sağlayan bir kontrol paneli; Galeri, tasarım iterasyonlarını paylaşmak, yorumlamak ve yorumlamak için bir platform; ve beş farklı temalarda Malzeme Simgeler.

95. Açık kaynaklı Malzeme Bileşenleri ile, bir uygulamanın tasarımında renk, şekil ve yazım temaları gibi önemli yönlerini özelleştirebilirsiniz.

Ads
96. Geliştiricilerin, bir uygulama indirmeden önce kullanıcılara daha yararlı bilgiler sunarak reklamların içinde yer alan bir uygulama için ürün kataloğu gibi bir uygulamadan alakalı içerikleri görüntülemelerine olanak tanıyan bir beta yayınlayacağız.
97. Google Play Instant’i AdWords ile uyumlu hale getirmek için erken testlere başladık. Bu nedenle, oyun geliştiricileri potansiyel kullanıcılara ulaşmak için Universal Uygulama kampanyalarını kullanabilir ve doğrudan reklamlardan oyun deneyimini deneyebilirler.
98. Kullanıcıların temellerini büyütmek için reklamları kullanan geliştiricilerin, kısa bir süre içinde , dönüşümle sonuçlanan (VTC) raporlamayla , reklam gösterimleri ve dönüşümlerle ilgili daha fazla bilgi sağlayarak daha eksiksiz bir resmi olacaktır .
99. ile AdMob’a ödüllendirilir raporlamaGeliştiriciler, ödüllü reklamlarının performansını anlayabilir ve ince ayar yapabilirler. Kullanıcıların, uygulama içi teşvikler veya dijital ürünler karşılığında, bir oyunda fazladan bir yaşam veya 15 dakikalık reklam gibi reklamları görüntülemeyi tercih etmelerini sağlayan reklamlar. ücretsiz müzik akışı.
100. Uygulamalarına reklam yerleşimleri satan geliştiriciler, artık IAB Tech Lab’ın Açık Ölçüm SDK’sının entegrasyonu ile verileri daha kolay bir şekilde reklamverenlere bildirebilir
Kaynak:https://www.blog.google/topics/developers/all-io18-announcements/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.