Google’ın korkunç Drive masaüstü istemcisi yakında kurumsal sürümle değiştirilecek
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google’ın korkunç Drive masaüstü istemcisi yakında kurumsal sürümle değiştirilecek

0

Google Drive kendi başına iyi bir hizmettir, ancak bunun bir yönü kesinlikle korkunç: Mac ve Windows için masaüstü senkronizasyon istemcisi. 2017’den beri adı verilen ‘Yedekle ve Senkronize Et‘ o kadar hatalı ve yavaş ki Cyberpunk 2077‘yi kusursuz bir yaratım gibi gösteriyor. 

 
Sonunda, Google, Google Workspace kurumsal müşterileri için geliştirilen senkronizasyon yazılımı lehine istemciyi aşamalı olarak kaldırıyor.Google bir blog gönderisinde şöyle yazdı: “İşletme kullanıcıları için geliştirilmiş Drive Dosya Akışı ve tüketici kullanıcıları için oluşturulmuş Yedekleme ve Senkronizasyon olmak üzere iki senkronizasyon çözümümüz var.

 
Google Çalışma Alanı müşterilerimizden bazıları her iki senkronizasyon çözümünü de dağıttı, Bu, son kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir ve BT departmanlarının yönetmesi zor olabilir. Bunu gidermek için, bu senkronizasyon istemcilerini 2021’de birleştirmeyi planlıyoruz ve hem Drive Dosya Senkronizasyonu hem de Yedekle ve Senkronize Et‘ten en çok kullanılan özellikleri tüm hizmetlerimizde kullanıcılar.”
 
Mac'te Google Drive Dosya Senkronizasyonu

Mac’te Google Drive Dosya Senkronizasyonu

Google, nihayetinde mevcut Yedekle ve Senkronize Et uygulamasını, kurumsal müşterilerin birkaç yıldır kullanmakta olduğu Dosya Akışı ile değiştirmeyi planlıyor. Tüm seçili klasörlerinizi indiren ve senkronize halde tutan Yedekleme ve Senkronizasyonun aksine, Dosya Akışı dosyalarınızı yalnızca bir uygulama açmak istediğinde indirilen boş takma adlar olarak görüntüler (OneDrive ve Dropbox’ın varsayılan olarak çalışmasına benzer). Dosyaları veya klasörleri çevrimdışı erişim için işaretlemeye devam edebilirsiniz ve Google, geçen yıl normal Gmail hesaplarının Dosya Akışına erişmesine izin vermeye başladı.

Google şimdilik Dosya Akışının adını “Masaüstü için Google Drive” olarak değiştiriyor ve şirket, bazı işlevler Yedekle ve Senkronize Et’ten taşınan yükseltilmiş bir sürüm üzerinde çalışmaya başlıyor. Beta test uygulamasında planlanan değişikliklerden bazıları açıklanmıştır:

Daha basit bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için Yedekleme ve Senkronizasyon’dan masaüstü için Google Drive’a özellikler getiriyoruz. Masaüstü için Google Drive’ın yeni özellikleri arasında, Dokümanlar veya Masaüstü veya Drive depolama alanı gibi klasörlerin senkronize edilmesi, USB cihazlardan yüklenmesi, Google Foto veya Google Drive’a fotoğraf ve video yüklenmesi ve birden çok hesap için destek yer alır.

 
 

Google’ın hem kişisel hem de iş hesapları için gerçekten iyi bir senkronizasyon istemcisi üretip üretemeyeceğini veya nihai değişimin Yedekleme ve Senkronizasyon kadar kötü olup olmayacağını görmek ilginç olacaktır. 

Kaynak: https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/02/google-drive-for-desktop-sync-solutions-update.html

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap