Google’ın 2021’de daha iyi yapması gereken 5 şey
  1. Ana Sayfa

Google’ın 2021’de daha iyi yapması gereken 5 şey

0
Hiçbir kişi veya şirket mükemmel değildir. İşte Google’ın önümüzdeki yıl daha iyi yapabileceği bazı şeyler.
 

Google, 10 yıl önceki ile aynı iyi hissettiren şirket değil. Ancak “kötü olmayın” sloganı değişmiş ve daha az insan Google’ı yardımsever bir efendi olarak düşünürken, şirket aslında diğerlerinden daha korkunç değil. İnternette teknoloji hakkında tartışmak çok eğlenceli.

Ancak Google’ın daha iyisini yapabileceği birçok yer var. İster en iyi Android telefonları nasıl daha iyi hale getirdiği, isterse şirketin acil sosyal sorunları nasıl ele aldığı olsun, hepimiz Google’ın daha iyi hale getirmek için ihtiyaç duyduğu birkaç yol düşünebiliriz.

1. Adil vergi payını ödeyin

Burada biraz geçmiş hikaye var, ancak bununla başladım çünkü bu , ABD’de iş yapan tüm şirketlerin yapmaya başlaması gereken bir şey. Veya dava açmaya başlayın.

Bu özel Hollanda sandviçinin tadı sadece mega şirketler için iyidir.

Uzun bir süre Google, ” Hollanda sandviçi .)” Vergi stratejisini kullandı. Google, İrlanda, Hollanda ve Bermuda’daki ofisleri yıllarca milyarlarca dolara neredeyse sıfır ödeme yapmak için kullandı. Şu şekilde çalışır: Para, İrlandalı bir yan kuruluştan Hollanda sermayeli bir holding şirketine, ardından Bermuda’da Google’ın fikri mülkiyetini kullanma ve lisanslama “haklarına” sahip İrlandalı bir şirkete taşınır. Görünüşe göre Bermuda’da sıfır kurumlar vergisi var ve bu 2014 yılına kadar yasaldı.

İrlanda vergi yasasının 2014’te değiştiği düzenlemenin bir kısmı, Google’ın 2020’ye kadar bu şekilde vergilerden kaçmaya devam edebilmesiydi. O zaman çözülmüş gibi görünüyor, değil mi? Değil. Trump yönetimi tarafından sunulan teşvikler, kurumlar vergilerini büyük ölçüde düşürdü ve 2018 İşler Yasası, şirketlerin yurtdışından elde ettikleri parayı herhangi bir ek vergi ödemeden ABD’ye taşımasına izin verdi. Bu, Google’ın herhangi bir vergi ödemeden ülkeye milyarlarca dolar getirebileceği ve ABD’de kazanılan gelirin yalnızca yaklaşık% 20’sini ödemek zorunda olduğu anlamına gelir.

Bunun akıllı bir iş olduğunu düşünebilirsiniz. Ayrıca muhtemelen% 20’den fazla vergi ödüyorsunuz. Google’ın adil payını ödemesi gerekiyor. Dönem.

2. Tablet uygulamalarını düzeltin

 

İlk olarak, kötü görünen, düzgün çalışmayan veya her ikisine birden sahip bir milyondan fazla uygulamaya erişimi olan Android tabletlerimiz vardı. Daha sonra, Android uygulamalarını daha da büyük ekranlarda çalıştırabilen Chromebook’larımız ve Chromebox’larımız vardı , ancak yine de çok iyi değiller. Şimdi her şirket bizi çok daha büyük bir ekrana açılan telefonlarda satmaya çalışıyor ve aynı sorun var.

Android uygulamalarını bir şekilde büyük ekranlar için düzeltmeniz yeterli. Daha fazla bahane yok.

Bunu düzeltmek kolay değil. Google’ın gerçekten iki seçeneği var: geliştiricileri uygulamalarının büyük bir ekranda harika görünmesini ve çalışmasını sağlamaya teşvik edin veya Apple gibi minimum kalite kontrol standartlarını karşılamayan uygulamaları indirmekten büyük ekranlı cihazlarınızı kara listeye alın. Google bile uygulamalarını yeniden yapmaları için bir milyon kadar geliştiriciye ödeme yapamaz ve eğer erişimi engellemeye çalışırsa, Google yeniden mahkemeye çıkar.

Ama aklıma gelen tek fikir bunlar. Google bunun gerçekleşmesi için bir yol bulmalı ve bu tür şeyler konusunda gerçekten akıllı olan pek çok kişiyi istihdam ediyor. Belki de bu kullanıcı deneyimi uzmanlarının diğer tüm projelerden çekilip düzeltmeleri isteniyor ya da belki daha fazla kullanıcı deneyimi uzmanının işe alınması gerekiyor ya da birinci taraf uygulamaları Galaxy Tab serisinde harika olduğu için bunları Samsung’tan kaçırıyor . Cevapları bilmiyorum ama Google’ın onlara ihtiyacı var.

3 Şeffaf olmayı öğrenin

Google, bazı konularda şeffaf olma konusunda harika bir iş çıkarır; hizmet şartları şunlardır normal insanlar avukatları onları anlayabilecek o kadar Google hesabınız için ve gizlilik anlaşması yazılır. Orada gördüklerimizden hoşlanmayabiliriz, ancak en azından “Katılıyorum” yazan kutuyu işaretlemeden önce kontrol edebiliriz.

Google nasıl şeffaf olunacağını bilir, bu yüzden bunu daha sık yapmalıdır.

Diğer şeylerle birlikte, Google yalnızca bir kişi bir konuşma başlattığında öne çıkar. Bu ters tepebilir – beyaz olmayan insanlara yüz tanımayı eğitmek için fotoğraf çektirmek için ödeme yapmak kötü bir şey değildir. Ne yaptığını kimseye söylemeden gizlice yapmak, kötü bir şey gibi görünmesini sağlar. Şeffaflık, düzeltilmesi gerekmeden önce bunu düzeltirdi.

Elbette, açık Wi-Fi bağlantı noktalarına giriş yapmak gibi, insanların üzüldüğü bazı şeyler oldukça aptalca. Ama diğerleri değil. Google, insanların riskli olduğunu düşünebileceği projeler hakkında kolayca konuşabilir ve neyi, nasıl ve niçin olduğunu açıklayabilir, bu nedenle bir araştırmacı muhabir bize bunları anlattığında o kadar da ürkek değiliz.

4. Çeşitlilik görüntüsünü düzeltin

örnektir. Dr. Gebru siyah olduğu için değil, Google’ın AI algoritmaları üzerinde çalıştığı için sadece 20’li yaşlarında, zengin bir batı ülkesinde yaşayan beyaz bir adam gibi “düşünmüyorlar”.

Tüm AI’nın bir tür önyargısı vardır ve bunu ortadan kaldırmak, çözülmesi gereken büyük bir problemdir.

Beyaz adamların temsil edilmesi gerekiyor, ama üçüncü dünya ülkelerindeki beyaz olmayanlar, kadınlar ve insanlar da öyle. Dünya, bazı insanlar farkında olmasa, hatta inkar etmeye çalışsa bile çok çeşitli bir yerdir. Pek çok Google ürününe güç veren algoritmaların bunu çözebilmesi gerekiyor ve Timnit Gebru gibi araştırmacıların başarmaya çalıştıkları tam da bu.

Renkli veya engelli ya da başka bir korumalı sınıf kapsamına giren bir kişiyseniz Google’ın çalışmak için kötü bir yer olduğunu düşünmüyorum. Ancak Google o kadar çok yanlış adım attı ki, pek çok insana kesinlikle öyle görünüyor. Google’ın imajı üzerinde çalışması gerekiyor, çünkü bu sadece şirketin kendisine değil, korunmaya ihtiyaç duyan ve korunmayı hak eden kişilerin haklarının korunmasına yardımcı olan programlara ve girişimlere de fayda sağlayacak.

5 Güncellemeleri bir kez ve tümü için düzeltin

Evet, tekrar günceller. Görünüşe göre, Android güncellemeleri hakkında konuşmadan Google’ın daha iyi hale gelmesi gereken şeyler hakkında asla konuşamazsınız.

Sadece platform güncellemelerinden veya sadece güvenlik güncellemelerinden bahsetmiyorum, çünkü her ikisiyle ilgili bazı temel kurallar, bir telefon üreticisinin Google Play’e erişmek istiyorsa uyması gereken çılgın kurallar kümesine yerleştirilmesi gerekiyor . Google, bir şirketi perakende kutusunun belirli bir yerine belirli bir boyutta belirli bir yazı tipinde “Google” kelimesini koymaya zorlayabilirse, telefon üreticilerini güncellemelerle ilgili bazı temel kurallara uymaya da zorlayabilir.

Telefon üreticilerini iki Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik yaması vermeye zorlayın.

Her telefonun minimum iki Android sürümü güncellemesi alması gerekir. İnsanların ikisinin yeterli olmadığını düşündüğünü zaten duyabiliyorum, ancak bu zorunlu bir minimum çünkü bazı gerçekten ucuz Android telefonlar, çok fazla platform güncellemesi yapmaya başladığınızda çok iyi çalışmayacak.

Bu hala Samsung gibi bir telefon üreticisinin üç (veya daha fazla) vaat etmesine izin veriyor . Evet, Note 9’unuz Android 11 için bir güncelleme almış olmalı. Ancak eski bir Galaxy A telefonunun bunu kaldıramama ihtimali yüksek.

Güvenlik yamaları ile mazeret yok. Beş yıl. Minimum. Çoğu Android meraklısı beş yıl boyunca bir telefonu asla tutmaz, ancak Android meraklıları, telefon satın alan toplam insan sayısının küçük bir bölümüdür. Bu, Google için daha fazla iş ve telefon üreticileri için daha fazla iş anlamına geliyor, ancak her iki şirket de telefonlar için daha fazla ücret almaya karar verdiğinden biraz nakit yiyebilirler.

Bu asla olmayacak, ama yine de olması gerekiyor. Önümüzdeki yıl bunu “Google’ın 2022’de daha iyi yapması gerekenler” bölümüne dahil edeceğimize eminim çünkü güncellemeler söz konusu olduğunda asla susmayacağım.

Bu, Google’ın ilerlemesini daha iyi yapabileceği yerlere ilişkin kısa listem. Eminim Google’ın yeni yılda daha iyi hale gelebileceği daha fazla yol için bol miktarda alan vardır ve eminim muhtemelen birkaçını düşünebilirsiniz. Yorum bırakın ve bize ne söyler sen Google 2021 yılında düzeltmek istiyorum.

kaynak: https://www.androidcentral.com/5-things-google-needs-do-better-2021

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap