Google’dan Türkiye’de Şirket Kurma İddialarına Dair Açıklama

Google’ın tüm operasyonları için Türkiye’de şirket kurmasıyla ilgili iddialara dair şirketten bir açıklama geldi. Google, şirket kurma iddialarının sosyal medya düzenlemesiyle ilgili olduğunun gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Google’ın tüm operasyonları için Türkiye’de şirket kurmasıyla ilgili iddialara dair şirketten bir açıklama geldi. Google, şirket kurma iddialarının sosyal medya düzenlemesiyle ilgili olduğunun gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Google’ın tüm operasyonları için Türkiye’de şirket kurmasıyla ilgili iddialara dair şirketten bir açıklama geldi. Google, şirket kurma iddialarının sosyal medya düzenlemesiyle ilgili olduğunun gerçeği yansıtmadığını söyledi.Google’ın tüm operasyonları için Türkiye’de şirket kurmaya karar verdiğine dair bir iddiayı paylaşmıştık. Girişimci ve yazar Fatih Güner tarafından ortaya atılan bu iddia, kısa sürede ülkemizde büyük heyecan yaratmıştı. Temmuz’da kabul edilen sosyal medya düzenlemesiyle ilgili olduğu düşünülen bu operasyona dair Google’dan bir açıklama geldi.

Google’dan talep ettiği açıklamaya göre, dev şirket sosyal medyada da çok fazla gündem olan konuya açıklık getirdi.

 

Şirket kurma iddialarına ilişkin Google’dan açıklama

“2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır.”

Google’ın açıklamasına göre 2021 yılında gerçekleşmesi beklenen bazı planlamalar, bu süreçte yanlış yorumlanmış görünüyor. Peki Google’ın açıklamaları sizleri memnun etti mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

kaynak: https://turk-internet.com/googleun-ofisi-zaten-var-5651den-oturu-ofis-aciyor-degil/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Instagram, Ana Sayfa Akışında Önerilen Gönderileri Listelemeye Başladı

Instagram, Sayfa Akışında Önerilen Gönderileri Listeliyor

Android Auto, 5 GHz Wi-Fi Destekli Tüm Cihazlara Kablosuz Bağlantı  Getiriyor

Android Auto, Artık Daha Fazla Cihazda Kablosuz Kullanılacak