Google’dan reklamlara hassas içerik engeli!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google’dan reklamlara hassas içerik engeli!

0

Teknoloji devi Google, hassas reklam içeriklerini gizlemek için kategorileri artırdıklarını açıkladı! İşte detaylar…

Google, işlerini büyütmek isteyen kurum ve kuruluşlara reklam hizmeti veriyor. Reklamlar; kişilerin okuduğu makale, izlediği video ve yaptığı alışverişlere göre şekilleniyor. Google, kullanıcılara sunduğu reklamları kategorilere ayırarak kişilerin hassas içerikli olarak gizlemesine izin veriyor.

Google, 2020 yılında hassas içerikli reklam kategorisi işaretleme seçeneklerini genişletti. Bağımlılık yapacak alkollü içeceklerin ve kumar oyunlarını da hassas reklam olarak işaretleyerek gizlemeye izin verdi. Firma, kategorileri şimdi de bir kez daha genişleterek gizlemeye izin verdi. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Google hassas reklam kategorisinde önemli artış!

 

Teknoloji devi Google, hassas reklam kategorileri seçeneklerini genişletti. Firma artık flört, hamilelik, ebeveynlik ve kilo vermeyle ilgili olan reklamların sayısını sınırlıyor. Daha önce bağımlılık yapan içeriklerin sınırlaması, yalnızca YouTube için geçerliydi. Google sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre yeni genişletme kararı, potansiyel rahatsızlık verecek tüm reklamları kapsayacak.

 

Google, hassas reklam kategorisini genişlettikten sonra kusursuz bir çözüm vaat etmediğini açıkladı. Firma, alkollü içerikleri gizleyen bir kullanıcının “şampanya içen birini gösteren bir hava yolu reklamı” görmesini kontrol edemeyeceğini bildirdi.

Google Reklam Gizlilik Müdürü Karin Hennessy, konuyla ilgili The Verge’ye şu açıklamayı yaptı:

“Google’ın insanlara reklam deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya çalıştığını görmek güzel. Google ve kullanıcıları için iyi olan iyileştirme türüdür; sizi rahatsız etme potansiyeline sahip daha az reklam görmeyi seçebilirsiniz ve reklamcılar alıcı bir kitleyi daha iyi hedefleyebilir.”

Karin Hennessy ek olarak kullanıcıların için geri bildirimlerine dikkat edeceklerine ve gelecekte bu özelliğin hangi kategorilere genişletmek için tekrardan çalışacaklarını söyledi.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap