Google’dan Özel Bir Android Sürümü Daha Geliyor: İşte Android 12L
 1. Anasayfa
 2. Android

Google’dan Özel Bir Android Sürümü Daha Geliyor: İşte Android 12L

0

Google, Android tabletlere yeni bir şans daha vermek için yeni bir Android sürümü yayınlamaya hazırlanıyor. Android 12L ismi verilecek olan bu özel sürüm, bakın kullanıcılara neler sunacak…

Google, tabletler ve katlanabilirler gibi daha büyük ekranlar için tasarlanmış yeni bir Android sürümünü tanıttı. Android 12L olarak adlandırılan bu sürüm, mevcut işletim sisteminde büyük ekranlar için optimize edilmiş bir dizi yeni özellik içeriyor.

Geliştirici önizlemesi Google’ın sitesinde SDK olarak yayınlandı, böylece uygulama üreticileri daha büyük ekranlı cihazlarda daha uyumlu bir deneyim sunması gereken yeni özelliklerden bazılarını kullanmaya başlayabilecekler. Android 12L’nin final sürümününse gelecek yılın başlarında gelmesi bekleniyor.

Android zaten bir tür çoklu pencere deneyimini destekliyor olsa da, arayüzü büyük alanı daha iyi kullanan bir sistemden ziyade bir telefon işletim sisteminin şişirilmiş bir sürümü gibi hissettiriyor. Android 12L, sistem ekranın 600 dps’nin üzerinde olduğunu algıladığında bildirim gölgesi ve kilit ekranı için iki sütunlu bir düzene geçiyor. Google, diğer sistem yüzeylerinin ve uygulamalarının da bu görünümü benimseyeceğini açıkladı.

Android 12L ayrıca daha büyük ekranların altında uygulamaları daha kolay açmanızı sağlayacak bir görev çubuğuna sahip olacak. Bu, aynı zamanda bölünmüş ekran modunda bir şeyleri başlatma sürecini de basitleştiriyor. Görev çubuğundan bir simgeyi sürükleyip bırakmak yeterli olacak. Yeniden boyutlandırılabilir olup olmadıklarına bakılmaksızın tüm uygulamaların bölünmüş ekranda çalışması mümkün olacak.

Kaynak:https://www.msn.com/en-in/money/news/google-unveils-android-12l-operating-system-for-foldables-tablets/ar-AAQ3246.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir