Google’dan iPhone için Arama Gif Emoloji Klavye Uygulaması
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google’dan iPhone için Arama Gif Emoloji Klavye Uygulaması

0

Google, Inc, Gboard iPhone için, Gif, emojiler ve Glide Yazma gibi özellikleri, bir klavyeden yazarak arama sonuçlarına gönderebileceğiniz uygulamayı başlattı. Cihazınızın klavyesi ile Google arama ve Gboard uygulamaları iOS 9 + ile iPhone ve iPad’lerde kullanılabilir. Gboard kelimesi kafanızı karıştırmasın. Board kelimesini Google translate ile inceleyin, Yazı tahtası, Tahta, Pano, gibi farklı kelimelerden oluştuğunu göreceksiniz.

 Biz bu alana kısaca Kullanım paneli diyelim. Google Inc, Uygulamaları için yeni geliştirilen bir servis hizmeti olduğundan kelimenin başına G harfi eklenmesi sonucu, “Gboard” uygulamanın Google’a ait olduğunu belirten ve aynı zamanda marka imajını ifade eden bir güvenlik belirteci de diyebiliriz.
uygulama-ekran-gorseli-1

Gboard ile ne yapabilirsiniz :

Google arama sonucu, yakınlardaki bir restoranın video görüntüleri, hava durumu tahminleri Haber ve makaleler Spor puanları, gibi şeyler gönderebilirsiniz.

  • Google aramalarda Gif, Emoloji gönderimi.
  • Glide Yazma ile harften parmağınızı kaydırarak hızlı yazma.

Google’un gizlilik ve güvenliğe verdiği önemin yüksek öncülüklü olması nedeni ile özel bilgileri korumak için Gboard tasarlanmıştır. 

uygulama-ekran-gorseli-2

Cihazınıza Gboard’u İndirip kurmak için :

1. Cihazınıza, App Store ; Gboard indir.

2. Başlayın, Yeni klavye ekleyin, iki kez Gboard dokunun.

3. “Tam Erişime İzin Ver” düğmesine dokunun. Anahtar yeşil renkte olacaktır.

Not: Tam erişim size klavye Google Search kullanmanıza olanak sağlar. Aramalarınız Google’a gönderilir.

Yeni uygulama kullanımı için yapabilecekleriniz nelerdir?

1. Gboard’u ana klavye yapma,

2. Gboard açma,

3. Google’da arama ve sonuçları gönderme

4. Arama ve emoji’leri ve Gif olarak gönderme

5. Parmak kaydırma Tipi

6. Gboard kullanımıyla ilgili ipuçları

7. Sorunları giderme

8. Gizlilik ve arama geçmişi

9. Gboard arama geçmişinizi silme

10. Gboard’u kaldırma

Yukarıda anlatılan her satırın tam açıklamalarını “Google Web Arama Yardımı” sayfasını kolayca bulabilmeniz için tırnak içinde verilen bağlantıya tıklayarak uygulama ilginizi çekiyorsa ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda verilen kısa metrajlı video’u izleyerek de fikir edinebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=DG6_hwjiS70

Umarım konu ile ilgilenen tüm arkadaşlara yarayacak faydalı bir yazı olmuştur. Yazıyı faydalı buluyorsanız beğenebilir, Google Plus ile paylaşabilir, düşüncelerinizi sizde yazabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap