Google’dan harita değişikliği
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google’dan harita değişikliği

0

Google Haritalar’a ülkelerin yüz ölçümlerini gerçek boyutlara uygun şekilde gösteren yeni bir mod geldi.
Google, “Google Maps” (Google Haritalar) servisi için yeni küre şeklinde haritasını kullanıma sundu.

Google, bu yeni özelliğin duyurusunu resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdi ve ‘3D Globe Mode sayesinde artık Kuzey Amerika’nın boyu Afrika ile aynı değil’ ifadelerine yer verdi.

Uygulamaya gelen son güncellemeyle, artık haritayı küçülterek baktığımızda, Dünya’yı düz bir harita yerine küre şeklinde göreceğiz.

Aslında benzer bir özellik uzun zamandır Google Earth üzerinden erişilebilir durumdaydı ancak Google Haritalar ile çok daha fazla erişilebilir olması hedefleniyor.

Bu hafta başında başlatılan yeni özelliklere kıyasla nispeten küçük bir değişiklik, ancak bir 3B nesneyi 2B ekrana ayarlama ihtiyacını ortadan kaldıracak bir özellik. Ayrıca, Haritalar ekibinin, aslında hiç endişe duymayan, düz-hava hareketinin bir parçası olmadığı, ancak yine de bilmek güzel olduğu kanıtıdır. Şimdilik 3D Globe Mode yalnızca masaüstünde kullanılabilir, bu yüzden maps.google.com adresine gidin ve değişikliği görmek için uzaklaştırmaya başlayın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap