Google’dan engel geldi:: Android uygulamaları tam ekran reklam gösteremeyecek!
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil

Google’dan engel geldi:: Android uygulamaları tam ekran reklam gösteremeyecek!

0

Google Play Store tam ekran reklam içeren uygulamaları ve sahte VPN yazılımlarını engellemeye hazırlanıyor.

Google, yeni Play Store politikalarını açıkladı. Android geliştiriciler artık tam ekran reklam görüntüleyen ve sahte VPN özellikleri içeren yazılımları uygulama mağazasında yayınlayamayacak.

30 Eylül 2022’de uygulamaya girecek yeni kurallar çerçevesinde artık bir aracın veya bir oyunun içinde bir yerden bir yere geçerken tam ekran reklam gösterilmeyecek. Aynı şey, uygulamaların ilk yükleme ekranları için de geçerli. Buna ek olarak 15 saniye bekleten reklamlar da yasaklanıyor.

Getirilen yeni kurallar çerçevesinde hassas verilerin görüntülenmesini engellemek için kullanılan FLAG_SECURE özelliğini engelleyen uygulamalar da yasaklanacak. Bununla beraber, VPN uygulamalarına da kısıtlamalar geliyor. Artık veri tünelleme seçeneği sadece özel VPN uygulamalarında kullanılabilecek.

Google, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Başka birinin (ör. başka bir geliştirici, şirket veya tüzel kişi) veya başka bir uygulamanın kimliğine bürünerek kullanıcıları yanlış yönlendiren uygulamalara izin vermiyoruz. Google Play’in güvenli ve saygılı bir platform olarak kalmasını sağlamak için bazı standartlar oluşturduk ve kullanıcılarımız için zararlı veya uygunsuz içeriği yasaklıyoruz” dedi.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap