Google’dan, Belli Bir Yaşa Kadar Kullanıcıların Resimleri İçin Dev Adım!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google’dan, Belli Bir Yaşa Kadar Kullanıcıların Resimleri İçin Dev Adım!

0

Google, artık 18 yaşın altındaki herkesin kendi resimlerini arama sonuçlarından kaldırmasına izin veriyor!

Google, reşit olmayanların kendi resimlerini arama sonuçlarından kaldırmasını kolaylaştırmaya çalışıyor. Şirket, geçtiğimiz günkü bir blog yazısında, “Çocukların ve gençlerin, özellikle internette beklenmedik bir şekilde fotoğraflarını bulduklarında, bazı benzersiz zorluklar yaşadıklarını biliyoruz” dedi. 

Kısacası, reşit olmayanlar veya onların vasileri, resim URL’leri, arama sonucu sorguları ve arama sonucu sayfalarının URL‘lerini içeren bir form doldurabilecekler. Google, bu fotoğrafları arama sonuçlarından kaldırmanın, internetten fiziksel olarak kaldırılması anlamına gelmediğini de belirtiyor.

Teknoloji şirketlerinin çocuklar üzerindeki etkileri konusunda artan bir eleştiri dalgası ile karşı karşıya olduğu bir zamanda bu hamlenin yapılması, benzer bir hamlenin diğer servisler tarafından da yapılabileceği anlamına gelebilir.  

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap