Google’dan 5 yeni Çalışma Alanı özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google’dan 5 yeni Çalışma Alanı özellikleri

0

Google bu uygulamaları On altı yıl önce Google Dokümanlar ve E-Tablolar’ı başlattı ve insanlara yeni bir çalışma şekli sundu. 

 
Birçokları için, aynı dijital alanda ilk kez birlikte, gerçek zamanlı olarak, belgeleri ileri geri gönderme yükü veya riski olmadan çalıştılar. Bu, dünya çapında milyarlarca Google Çalışma Alanı kullanıcısı için ikinci doğa haline geldi ve bunu daha da iyi hale getirmenin yollarını hala buluyor.

Google’un en son çabalarından biri, geçen yıl başlattığı smart canvas‘ı içeriyor. Smart canvas, platforma yepyeni bir işbirliği düzeyi getiren Google Çalışma Alanı’nın yeni bir parçasıdır. Ve çalışıyor olmalı:

 
Bugün insanlar kontrol listeleri ve akıllı çipler eklemek gibi smart canvas özelliklerini Dokümanlarda yorum yapmaktan daha fazla kullanıyor. Kısa bir süre önce Google Çalışma Alanı araçlarını daha işbirlikçi ve kullanışlı hale getiren bazı yeni özellikler ortaya çıkardı. Smart canvas sayesinde artık yapabileceklerinizden bazılarına göz atın:

1. Google Dokümanlar‘da otomatik olarak oluşturulan özetler, belgedeki ana noktalara hızlı bir genel bakış sağlar. Bu Dokümanlar bir özetini göstermektedir hızla bu kadar önemli bilgileri ayrıştırmak ve odak nerede öncelik anlamına gelir.

 


Belgelerdeki özetleri içeren bir belgenin ana noktalarını hızlıca kavrayın.

2. Bir belge düzenleyicideki sayfa sonları ve kenar boşlukları yazdırılmak üzere tasarlanmıştır — bu günlerde sık sık yapamayabilirsiniz. Yalnızca çevrimiçi olarak yaşayacak bir belge için bu fazladan alanı geri almak istiyorsanız, Belgeler’de yeni sayfasız biçimi seçebilir, böylece daha fazla ekranınızda görüntüleyebilirsiniz. (Siz de yazdırmak istiyorsanız geri değiştirebilirsiniz.)

Dokümanlar'da sayfa sınırlarının kısıtlamalarını sayfasız biçimiyle kaldırın.


Dokümanlar’da sayfa sınırlarının kısıtlamalarını sayfasız biçimiyle kaldırın.

3. Smart canvas ile @-mentions kullanarak kişileri, dosyaları ve toplantıları doğrudan belgenize çekebilirsiniz. Yakın zamanda ” @ ” menüsünü genişlettik ve resimler, tablolar ve şablonlar gibi ek şeyler eklemeyi kolaylaştırdık. Ve önümüzdeki haftalarda, bu yeteneği iş yerindeki ortak bir senaryoya getireceğiz: Dokümanlar’da geniş çapta gönderilecek bir e-posta üzerinde başkalarıyla işbirliği yapmak. Hazır olduğunda, ilgili tüm alanların otomatik olarak doldurulduğu Gmail’deki taslak e-postaya dışa aktarmak için tıklamanız yeterlidir.

4. Yakın zamanda başlatılan toplantı notları şablonu, katılımcılar ve ekli dosyalar dahil olmak üzere bir Takvim toplantı davetinden ilgili bilgileri otomatik olarak içe aktarır.

Dokümanlar’daki toplantı notları şablonunu kullanarak Takvim toplantı davet bilgilerini kolayca içe aktarın.

5. Artık bir Google Haritalar bağlantısını doğrudan Dokümanlar’da da kolayca önizleyebilirsiniz. Akıllı çipe tıkladığınızda, Haritalar’daki konumun görüntüsü ve adres gibi bilgileri içeren bir küçük resim görürsünüz. Ayrıca, bir kişinin iş unvanı ve iletişim bilgileri gibi şeyleri size göstermek için kısa bir süre önce people chips in Sheets‘i başlattık.

Haritalar akıllı yongaları ile Google Haritalar bağlantılarını doğrudan Dokümanlar'da önizleyin.


Haritalar akıllı yongaları ile Google Haritalar bağlantılarını doğrudan Dokümanlar’da önizleyin.

Smart canvas’ın her yerden birlikte çalışmayı daha kolay ve daha iyi hale getirmesini istiyoruz. AI ile bunu yapmanın yeni yollarını bulduk ve Google Workspace‘i daha işbirlikçi, yardımsever ve söylemeye cesaret edebilmemiz için çok çalışmaya devam edeceğiz…

 
Kaynak:https://blog.google/products/workspace/5-new-workspace-smart-canvas-features/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir