1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google’da güvenli bir şekilde oturum açmak artık daha kolay

Google’da güvenli bir şekilde oturum açmak artık daha kolay
0

Google, herkesin Google istemlerini kullanarak güvenli bir şekilde oturum açabilmesi ve hesaplarını daha iyi koruyabilmesi için 2 Adımlı Doğrulama‘yı iyileştiriyor.

Halihazırda Google oturum açma istemi almayan telefonlar kullanıyorsanız bu telefonlar 7 Temmuz 2020‘den sonra istemleri alabilecek. Bundan sonra, hesabınıza eklediğiniz uygun her telefon da istemleri alabilecek.

Çoğu durumda, diğer 2 Adımlı Doğrulama seçenekleri yedek ikinci adım olarak çalışmaya devam edecek.

Google istemleri hesabınızı nasıl korur?

Şifrenizi girmenizden sonra Google, oturum açtığınız her uygun telefona güvenli bir push bildirimi gönderir. Bu istem, size şifrenizin ne zaman ve nerede girildiğini bildirir. Böylece, oturum açma girişimini onaylamaya veya engellemeye karar verebilirsiniz.

Belirli bir telefonda istemleri almayı durdurmak için ilgili telefonda oturumu kapatın. Google istemleri hakkında daha fazla bilgi.

Güvenlik ayarlarınızı istediğiniz zaman Google Hesabınızda inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap