Google’da güvenli bir şekilde oturum açmak artık daha kolay

Google, herkesin Google istemlerini kullanarak güvenli bir şekilde oturum açabilmesi ve hesaplarını daha iyi koruyabilmesi için 2 Adımlı Doğrulama’yı iyileştiriyor.

Google, herkesin Google istemlerini kullanarak güvenli bir şekilde oturum açabilmesi ve hesaplarını daha iyi koruyabilmesi için 2 Adımlı Doğrulama'yı iyileştiriyor.

Google, herkesin Google istemlerini kullanarak güvenli bir şekilde oturum açabilmesi ve hesaplarını daha iyi koruyabilmesi için 2 Adımlı Doğrulama‘yı iyileştiriyor.

Halihazırda Google oturum açma istemi almayan telefonlar kullanıyorsanız bu telefonlar 7 Temmuz 2020‘den sonra istemleri alabilecek. Bundan sonra, hesabınıza eklediğiniz uygun her telefon da istemleri alabilecek.

Çoğu durumda, diğer 2 Adımlı Doğrulama seçenekleri yedek ikinci adım olarak çalışmaya devam edecek.

Google istemleri hesabınızı nasıl korur?

Şifrenizi girmenizden sonra Google, oturum açtığınız her uygun telefona güvenli bir push bildirimi gönderir. Bu istem, size şifrenizin ne zaman ve nerede girildiğini bildirir. Böylece, oturum açma girişimini onaylamaya veya engellemeye karar verebilirsiniz.

Belirli bir telefonda istemleri almayı durdurmak için ilgili telefonda oturumu kapatın. Google istemleri hakkında daha fazla bilgi.

Güvenlik ayarlarınızı istediğiniz zaman Google Hesabınızda inceleyebilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Keanu Reeves'in Başrolde Olduğu Bill & Ted Face the Music'ten İlk Fragman Geldi

Bill & Ted Face the Music’ten İlk Fragman Geldi

Microsoft, 129 Güvenlik Açığının Giderildiği Haziran Güvenlik Güncellemesini Yayınladı

Windows İçin Haziran 2020 Güncellemesi Yayınlandı