Google, YouTube Videolarının Altında Alışveriş Reklamları Gösterecek
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google, YouTube Videolarının Altında Alışveriş Reklamları Gösterecek

0

Mart ayında Googlegörsellerde alışveriş reklamlarıyla alakalı planını duyurmuştu. Reklamlara karşı olan yeni yaklaşım, pazarlamacıların reklamlarını sponsorlu resim olarak Google Görsellerde paylaşmalarına yarıyor. Bu sponsorlu resimlere tıklandığı zaman direkt o ürüne dair fiyat bilgileri karşınıza çıkıyor.

Reklam için görselleri kullanmanın yanı sıra Google, çevrimiçi alışverişi desteklemek adına videolara da bu sistemi entegre etmek istiyor.

 The Information’dan gelen habere göre teknoloji devi, YouTube videolarının altında videoya ilişkin ürünleri satın alabileceğiniz reklam pencerelerini test ediyor. Tıklandığı zaman bu pencereler, ilgili ürün ile alakalı değerlendirmeler, yorumlar, fiyat bilgisi ve diğer önerileri karşınıza çıkartacak.
Bu testin hangi bölgelerde gerçekleştirildiği şu an için kesin değil ancak Google’ın Amazon ile kızışan rekabetinin ardından Express’i Google Alışveriş’e katma konusunda daha sıkı çalıştığı bilinen bir gerçek.
Kaynak  :  https://www.neowin.net/news/google-is-showing-shopping-ads-under-youtube-videos-as-part-of-a-test

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir