1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Yeni Search Console Beta Deneyimini kullanıma açtı

Google Yeni Search Console Beta Deneyimini kullanıma açtı
0
 Yeni Search Console’a hoş geldiniz ekranı ile sizi karşılıyor. Yeni Search Console’a ile tanışmadı iseniz hemen aşağıdaki bağlantı linkinden giriş yapabilirsiniz.  
 Sitenizin trafiği izleme ve Google’ın sitenizi taramasına yardımcı olma gibi sitenize özgü görevlere odaklanmanıza yardımcı olması için ürün yeniden tasarlanıyor.

Yeni Search Console’a yetkilileri Sitelerinde bir sorun olduğunu düşündüğü kayıtlı Search Console kullanıcılarının çoğuna bildirimler ve sorunun nasıl düzeltileceğiyle ilgili talimatlar gönderir. Bununla birlikte, sitenizi izlemek için Search Control’ü düzenli olarak ziyaret etmenizi önerir. Ayrıca sitenizde yeni bir bölümü hizmete sunmak, alan adı değişikliği yapmak ya da sayfaları kullanımdan kaldırmak gibi Search Console’un algılayamayacağı ya da tahmin edemeyeceği işlemler gerçekleştirdiğinizde de Search Console’u ziyaret etmenizi önerir.

YENİ SEARCH CONSOLE’U AÇIN

Yeniden tasarlanan bu deneyim şu anda yalnızca birkaç özelliğe sahiptir. Eski Search Console raporları için eşdeğer işlevler sunana kadar bu özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz.
 
Ayrıca Eski Search Console kumanda paneli sol üst satırda bulunan Yeni Search Console’u deneyin bağlantı linki ile de Yeni Search Console’a geçebilirsiniz.

Ana sayfa
Yeni Search Console‘un ana sayfasında performansınızla ilgili bir grafik gösterilir. Performans değeri, sitenizin aldığı tıklama sayısına göre belirlenir. Burada ayrıca, sitenizle ilgili dizin, AMP ve yapılandırılmış veri kapsamı gibi temel metriklerin yer aldığı bir tablo bulunur. Bu değerlerden herhangi biriyle ilgili ayrıntıları görmek veya gördüğünüz sorunları gidermeye başlamak için söz konusu metrikleri tıklayabilirsiniz.

Yeni Search Console’a Bilinen sorunlar:

Yeni Search Console’un beta sürümündeki bilinen sorunlar aşağıda belirtilmiştir. Bunları yetkililere bildirmenize gerek yoktur; ancak, diğer tüm özellikler veya bulduğunuz sorunlarla ilgili geri bildiriminizi mutlaka belirtin. Görüşlerinizi yetkililere bildirmek için raporda yerleşik olarak bulunan Geri Bildirim işlevini kullanın.
 
👀 Bazı Notlar:
Mobil deneyim üzerinde çalışmalar devam etmektedir.
Mülk grupları henüz desteklenmemektedir.
Android uygulamaları henüz desteklenmemektedir.

Yeni Search Console hakkında incelemelerim devam etmektedir. Yeni makalelerden haberdar olmak için Web Siteme Abone olabilir, → https://www.adnanguney.com/Subscribe to Adnan Güney Bilgi Paylaşım Platformu by Email

Ayrıca, Google+ çevrelere katılarak takip edebilirsiniz.
Kaynak:https://support.google.com/webmasters#topic=3309469

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap