Google, Yeni Bir Sosyal Ağ Yapıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Yeni Bir Sosyal Ağ Yapıyor

0
Google‘ın yeni bir sosyal platform üzerinde çalıştığı, hatta testlere başladığı ortaya çıktı!

İnternet devi yeni bir girişim için yine kolları sıvadı. Google+‘ı birkaç ay önce kapatan Google, Facebook karşısında bir kez daha şansını denemek istiyor.

Firma bu kez +1‘lere değil, etkinliklere odaklanmak istiyor. Shoelace adlı sosyal ağ, dünya çapında herkesin kullanabildiği çoğu sosyal platformun tersine, bölge tabanlı olarak çalışacak. New York’ta küçük çapta testlerle açılacak olan sosyal ağın Android ve iOS uygulaması, şu an sadece davetiyle indirilebiliyor. Uygulamanın web sürümü şimdilik yok gibi görünüyor. Shoelace için .nyc uzantılı bir adres kaydedilmiş olsa da, Los Angeles ve Las Vegas gibi şehirler için herhangi bir alan adı alınmadığı gözleniyor.

Shoelace‘in Google’ın 2011’de açıp 2014’te elveda dediği, yine konum tabanlı bir sosyal ağ olan Schemer’e benzerliği dikkat çekiyor. Facebook’un tahtını sallamak zor olsa da Google, daha odaklı topluluklar ile çalışarak kendine farklı bir yer edinebilir. Veya firma bu girişimi kovalamaktan vazgeçebilir. Shoelace Google’ın deneysel projelerine odaklanan Area 120 takımı tarafından geliştiriliyor; bu projelerin hepsinin günışığını göremediği biliniyor.

 
Google okuyucu istek ve öneri anketi ile başlayabilir. Her sosyal kalem, kategori analizinde alınan puanlama sonucunu dikkate alınırsa, başaramayacağı hiçbir konu yoktur. Tüm alt yapıya sahip zaten. Tek yapması gereken bu maket parçalarını birleştirip okuyucunun isteklerine odaklanması.
 
Basit bir analiz: Dünya genelinde Google sevmeyen, hakkında lehine yazı yazan çoktur. Ancak yine bu insanlar, Google’u takip etmekten vazgeçemezler. Geleceğin teknolojik veri deposu Google da. Başka cilalı laflara gerek var mı? Bilemem! Sizde görüşlerinizi belirtebilirsiniz.
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap